Drengeungdom forår

Omfatter 11M, 8M og 7M i DBU Københavns egne lokale drengeungdomsrækker.


U19 drenge (98/99) Mester

1

 

AB Tårnby

 

9

9

0

0

36

-

2

27

2

 

Kastrup

 

9

7

0

2

36

-

12

21

3

 

KFUM

 

9

7

0

2

34

-

22

21

4

 

B 93 3

 

9

4

2

3

16

-

15

14 -

5

 

Dragør

 

9

4

1

4

23

-

18

13

6

 

FB

 

9

3

2

4

21

-

19

11

7

 

B 1903 2

 

9

3

0

6

15

-

30

9 -

8

 

Hvidovre 2

 

9

2

1

6

13

-

23

7 -

9

 

KB 2

 

9

2

0

7

12

-

29

6

10

 

Fremad Valby

 

9

1

0

8

9

-

45

3 tr

U19 drenge (98/99) 1

1

 

Frem 2

 

6

5

0

1

24

-

13

15

2

 

HIK 2

 

6

4

1

1

29

-

16

13 -

3

 

FA 2000 2

 

6

4

0

2

26

-

14

12

4

 

Vestia

 

6

3

0

3

13

-

11

9 -

5

 

Østerbro

 

6

2

0

4

15

-

24

6

6

 

FB 2

 

6

1

0

5

9

-

29

3

7

 

Skovshoved 

 

6

1

1

4

5

-

14

4 tr

U17 drenge (00/01) Mester

1

 

Vestia

 

7

6

0

1

24

-

9

18 d

2

 

Skjold

 

7

6

0

1

21

-

11

18

3

 

Sundby

 

7

5

0

2

30

-

16

15

4

 

B 1903 2

 

7

4

0

3

16

-

12

12

5

 

FB

 

7

3

0

4

23

-

12

9

6

 

Vanløse 2

 

7

3

0

4

19

-

13

9 -

7

 

Fr Amager

 

7

1

0

6

6

-

35

3

8

 

Skovshoved 

 

7

0

0

7

4

-

35

0 tr

U17 drenge (00/01) 1

1

 

B 1903 3

 

9

7

1

1

41

-

16

22 d

2

 

FA 2000 2

 

9

7

0

2

44

-

10

21

3

 

GVI 2

 

9

6

0

3

24

-

26

18 -

4

 

Hellas

 

9

5

1

3

24

-

17

16

5

 

B.1908

 

9

5

0

4

36

-

29

15

6

 

Jægersborg

 

9

4

2

3

24

-

23

14

7

 

Union

 

9

3

1

5

21

-

30

10

8

 

Brønshøj

 

9

3

0

6

20

-

31

9

9

 

Nørrebro United

 

8

1

1

6

7

-

26

4 tr

10

 

Skjold 2

 

8

0

0

8

4

-

37

0 tr

U16 drenge (01) Mester

1

 

Hvidovre

 

12

8

3

1

42

-

25

27

2

 

Elite Bornholm

 

12

8

2

2

47

-

20

26

3

 

Vestia

 

12

7

1

4

37

-

23

22

4

 

KFUM

 

12

4

3

5

31

-

29

15

5

 

B 93 2

 

12

3

1

8

22

-

38

10

6

 

Kastrup

 

12

3

1

8

16

-

35

10

7

 

B 1903

 

12

3

1

8

20

-

45

10

U16 drenge (01) 1

1

 

Skovshoved

 

6

4

2

0

32

-

13

14

2

 

Husum Bk

 

6

4

0

2

28

-

16

12

3

 

B 93 3

 

6

3

1

2

14

-

13

10

4

 

Dragør 

 

6

2

2

2

18

-

15

8

5

 

KB 2

 

6

2

1

3

10

-

16

7

6

 

FB

 

6

1

2

3

22

-

29

5

7

 

B 1903 2

 

6

1

0

5

15

-

37

3

U16 drenge (01) 2

1

 

Vanløse

 

10

9

0

1

46

-

12

27 d

2

 

B 93 4

 

10

6

0

4

34

-

18

18

3

 

AB Tårnby

 

10

6

0

4

28

-

20

18

4

 

Prespa

 

10

4

0

6

25

-

45

12

5

 

HIK

 

10

3

0

7

21

-

39

9

6

 

Hvidovre 2

 

10

2

0

8

10

-

30

6 tr

U15 drenge (02) Mester

1

 

FB

 

7

6

1

0

23

-

5

19 d

2

 

GVI

 

7

5

1

1

15

-

6

16

3

 

Fix

 

7

4

3

0

20

-

6

15

4

 

B 93 2

 

7

3

0

4

16

-

19

9

5

 

Vestia

 

7

2

1

4

12

-

13

7

6

 

Skovshoved

 

7

2

0

5

13

-

18

6

7

 

Sundby

 

7

1

3

3

14

-

21

6 -

8

 

Hvidovre 2

 

7

0

1

6

11

-

36

1

U15 drenge (02) 1

1

 

Hellas

 

10

9

0

1

50

-

16

27

2

 

Skjold 2

 

10

7

1

2

42

-

17

22

3

 

Jægersborg

 

10

6

0

4

33

-

13

18

4

 

Nørrebro United

 

10

3

1

6

25

-

49

10

5

 

HIK 2

 

8

2

0

6

16

-

25

6 tr

6

 

Frem 2

 

8

0

0

8

4

-

50

0 tr

U15 drenge (02) 2

1

 

FA 2000 3

 

8

6

1

1

26

-

7

19

2

 

Fix 2

 

8

6

0

2

26

-

14

18

3

 

Østerbro

 

8

5

0

3

25

-

17

15 -

4

 

Hellas 2

 

8

4

1

3

16

-

14

13

5

 

KB 2

 

8

4

1

3

18

-

13

13 -

6

 

HIK 3

 

8

3

1

4

15

-

16

10 -

7

 

B 1903 3

 

8

3

0

5

10

-

15

9 -

8

 

Kastrup 2

 

8

1

0

7

9

-

34

3 -

9

 

Skovshoved 2

 

8

2

0

6

5

-

20

6 tr

U15 drenge (02) 3

1

 

KB 3

 

5

3

2

0

20

-

6

11

2

 

Fix 3

 

5

3

1

1

14

-

12

10

3

 

Nørrebro United 2

 

5

2

1

2

12

-

17

7

4

 

B 1908 3

 

5

2

0

3

15

-

16

6 -

5

 

Vestia 2

 

5

1

1

3

10

-

17

4

6

 

Hvidovre 3

 

5

1

1

3

11

-

14

4 -

U14 drenge (03) Mester

1

 

GVI

 

7

6

0

1

20

-

11

18

2

 

Skjold

 

7

5

1

1

25

-

8

16

3

 

B 93

 

7

4

2

1

31

-

13

14

4

 

HIK

 

7

3

0

4

15

-

17

9

5

 

Kastrup

 

7

2

1

4

12

-

14

7

6

 

KB

 

7

2

1

4

20

-

25

7

7

 

Brønshøj

 

7

2

1

4

15

-

37

7

8

 

Vestia

 

7

1

0

6

10

-

23

3

U14 drenge (03) 1

1

 

FB

 

10

9

0

1

47

-

14

27

2

 

B 93

 

10

5

1

4

29

-

33

16

3

 

FA 2000

 

10

4

2

4

27

-

26

14

4

 

Skovshoved

 

10

4

1

5

25

-

26

13 -

5

 

Vanløse

 

10

3

1

6

22

-

38

10

6

 

AB Tårnby 2

 

10

2

1

7

17

-

30

7 -

U14 drenge (03) 2

1

 

Union

 

8

6

1

1

38

-

15

19 d

2

 

HIK

 

8

5

1

2

36

-

13

16

3

 

Skjold

 

8

5

1

2

26

-

24

16

4

 

Fr Amager

 

8

5

0

3

31

-

20

15

5

 

Frem

 

8

4

0

4

21

-

29

12 -

6

 

GVI

 

8

3

1

4

22

-

21

10

7

 

Jægersborg 

 

8

2

0

6

24

-

42

6

8

 

B 1903

 

8

2

0

6

14

-

34

6

9

 

Fremad Valby

 

8

2

0

6

18

-

32

6 -

U14 drenge (03) 3

1

 

Hvidovre IF 2

 

6

5

0

1

25

-

9

15 d

2

 

Union

 

6

4

0

2

12

-

12

12 d

3

 

FA 2000

 

6

3

0

3

18

-

12

9

4

 

Dragør BK

 

6

0

0

6

6

-

28

0 -

Der kåres ingen rækkevinder her

U14 drenge (03) 4

1

 

HIK 4 (Fulton)

 

7

7

0

0

30

-

7

21

2

 

B 93 4

 

7

5

1

1

24

-

17

16

3

 

Hellas

 

7

4

0

3

29

-

25

12

4

 

Skovshoved 2

 

7

3

1

3

21

-

19

10

5

 

KB 4

 

7

2

1

4

24

-

28

7

6

 

GVI 3

 

7

2

0

5

10

-

16

6 -

7

 

HIK 5

 

7

1

2

4

15

-

26

5

8

 

Husum

 

7

1

1

5

20

-

35

4

U14 drenge (03) 5

1

 

Hvidovre 3

 

5

4

0

1

31

-

8

12 d

2

 

Vestia

 

5

3

1

1

14

-

8

10

3

 

FB 2

 

5

3

0

2

18

-

14

9

4

 

Fix

 

5

2

1

2

24

-

11

7

5

 

Skjold

 

5

2

0

3

11

-

27

6

6

 

Nørrebro United

 

5

0

0

5

2

-

32

0

U14 drenge (03) 1 7M

1

 

Kastrup

 

6

4

0

2

21

-

17

12 d

2

 

Fr Amager

 

6

3

1

2

31

-

12

10 d

3

 

CPH Youth FC

 

6

3

1

2

20

-

16

10

4

 

Brønshøj

 

6

3

1

2

26

-

24

10 -

5

 

Fremad Valby

 

6

2

1

3

22

-

23

7 -

6

 

AB Tårnby

 

6

2

0

4

12

-

28

6 -

7

 

Dragør

 

6

2

0

4

9

-

21

6 -

U13 drenge (04) Mester 8M

1

 

Skjold

 

9

6

2

1

35

-

14

20

 

2

 

B 1903 2

 

9

6

0

3

34

-

25

18

 

3

 

Dragør 2

 

9

5

1

3

32

-

25

16

 

4

 

KB 3

 

9

5

1

3

28

-

21

16

 

5

 

Sundby

 

9

5

1

3

33

-

27

16

 

6

 

B 93

 

9

5

0

4

23

-

16

15

 

7

 

Vestia

 

9

4

0

5

20

-

22

12

 

8

 

GVI

 

9

3

0

6

18

-

40

9

 

9

 

AB Tårnby 2

 

9

2

0

7

17

-

42

6

 

10

 

FA 2000 2

 

9

1

1

7

22

-

30

4

 

U13 drenge (04) 1 8M

1

 

B 93 3

 

9

8

1

0

32

-

7

25

2

 

Fix

 

9

5

3

1

36

-

24

18

3

 

FB

 

9

5

2

2

32

-

15

17

4

 

HIK 2

 

9

4

2

3

19

-

19

14

5

 

Fr Amager 2

 

9

4

1

4

21

-

19

13

6

 

Skjold 2

 

9

4

1

4

23

-

32

13

7

 

Vanløse 2

 

9

3

3

3

33

-

20

12

8

 

Fremad Valby

 

9

2

0

7

25

-

43

6

9

 

KB 4

 

9

2

0

7

28

-

52

6

10

 

Vestia 2

 

9

1

1

7

15

-

33

4

U13 drenge (04) 2 8M

1

 

Husum

 

9

8

1

0

44

-

13

25 d

2

 

B 1903 3

 

9

6

1

2

34

-

15

19

3

 

Hellas

 

9

6

0

3

41

-

27

18

4

 

Frem

 

9

5

1

3

49

-

40

16

5

 

Kastrup 2

 

9

4

2

3

29

-

27

14

6

 

HIK 3

 

9

4

0

5

29

-

31

12

7

 

Skovshoved 

 

9

3

2

4

26

-

28

11

8

 

KB 5

 

9

3

0

6

24

-

38

9 -

9

 

Vestia 3

 

8

1

1

6

16

-

37

4 tr

10

 

Brønshøj

 

8

0

0

8

3

-

39

0 tr

U13 drenge (04) 3 8M

1

 

Jægersborg

 

7

6

0

1

28

-

10

18

2

 

B 93 4

 

7

6

0

1

20

-

4

18

3

 

HIK 4

 

7

4

1

2

23

-

10

13

4

 

Dragør 3

 

7

4

1

2

16

-

17

13

5

 

Fr Amager 3

 

7

2

1

4

13

-

21

7

6

 

B 1903 4

 

7

2

0

5

5

-

20

6 -

7

 

Østerbro

 

7

1

1

5

11

-

21

4

8

 

B 1908

 

7

1

0

6

5

-

18

3

U13 drenge (04) 4 8M

1

 

Nørrebro United

 

9

9

0

0

50

-

22

27

2

 

Fr Amager 4

 

9

6

0

3

27

-

22

18

3

 

Fix 2

 

9

5

0

4

29

-

26

15

4

 

B 93 5

 

9

5

0

4

24

-

17

15 -

5

 

Sundby 3

 

9

4

0

5

35

-

31

12

6

 

Skovshoved 2

 

9

4

0

5

30

-

36

12

7

 

Skjold 3

 

9

3

0

6

22

-

38

9

8

 

AB Tårnby 3

 

9

3

0

6

18

-

37

9 -

9

 

GVI 3

 

9

3

0

6

40

-

37

9 -

10

 

Hvidovre 2

 

9

3

0

6

10

-

19

9 tr

U13 drenge (04) 5 8M

1

 

Fix 3

 

7

6

0

1

47

-

18

18

2

 

GVI 4

 

7

5

1

1

30

-

21

16 -

3

 

AB Tårnby 4

 

7

4

2

1

34

-

18

14

4

 

KB 6

 

7

3

1

3

40

-

32

10 -

5

 

Husum 2

 

7

3

0

4

28

-

46

9

6

 

FB 2

 

7

2

1

4

28

-

26

7

7

 

Vestia 4

 

7

1

1

5

15

-

48

4 -

8

 

Sundby 4

 

7

1

0

6

20

-

33

3 -

U13 drenge (04) 6 8M

1

 

Rødovre

 

7

6

0

1

53

-

21

18 d

2

 

Vanløse 3

 

7

6

0

1

31

-

11

18

3

 

KB 7

 

7

5

0

2

37

-

27

15

4

 

CPH Youth FC

 

7

5

0

2

21

-

21

15

5

 

HIK 5

 

7

2

0

5

24

-

28

6

6

 

Dragør 4

 

7

2

0

5

26

-

46

6 -

7

 

B 1903 5

 

7

1

0

6

9

-

26

3 -

8

 

Østerbro 2

 

7

1

0

6

14

-

35

3 -

U13 drenge (04) 7 8M

1

 

Nørrebro United 2

 

8

6

0

2

24

-

19

18

2

 

FB 3

 

8

5

1

2

30

-

20

16

3

 

Jægersborg 3

 

8

4

0

4

33

-

18

12 -

4

 

Skjold 4

 

8

3

1

4

15

-

28

10 -

5

 

Sundby

 

8

1

0

7

5

-

22

3 tr

 

Kolonnerne angiver

Spillede kampe
vundne
uafgjorte
tabte
Målscore
point

Tr= trukket
d = anvendt for gamle og/eller for mange gamle spillere
- = udeblevet/meldt afbud 1-flere kampe