Futsal 2015/16

Københavnsserien

Nr. 1 Deaf Futsal Team 9 k 25 p 54 – 27
Nr. 2 FA 2000 9 k 19 p 39 – 21
Nr. 3 Futsal Project 9 k 17 p 35 – 30
Nr. 4 Prespa 9 k 16 p 37 – 37
Nr. 5 Føroyar 9 k 15 p 53 – 29
Nr. 6 Skjold 9 k 10 p 37 – 46
Nr. 7 Ørestad 9 k 10 p 26-37
Nr. 8 B 93 9 k 5 p 38 - 39 -
Nr. 9 FB 8 k 7 p 22 - 26 -
Nr. 10 Vestia 8 k 1 p 11 - 60 -

Serie 1 pulje 1

Nr. 1 FB 8 k 18 p 47 – 24
Nr. 2 B 1903 8 k 18 p 42 – 22
Nr. 3 Føroyar 8 k 16 p 55 – 29
Nr. 4 KFB 8 k 13 p 56 - 35 -
Nr. 5 Viktoria 8 k 12 p 42 – 42
Nr. 6 Skjold 2 8 k 12 p 37 – 43
Nr. 7 CBS Sport 8 k 9 p 29 – 49
Nr. 8 Heimdal 8 k 6 p 28 - 55 -
Nr. 9 Firkanten 8 k 3 p 18 - 55 -

Serie 1 pulje 2

Nr. 1 FB 2 9 k 20 p 76 – 47
Nr. 2 FA 2000 2 9 k 20 p 42 – 30
Nr. 3 Skovshoved 9 k 17 p 52 – 39
Nr. 4 Udfordringen 9 k 16 p 41 – 37
Nr. 5 Sønderbro Fight 9 k 15 p 61 – 55
Nr. 6 Volvox 9 k 13 p 44 – 45
Nr. 7 Brønshøj 9 k 10 p 49 – 53
Nr. 8 HB 9 k 10 p 35 - 52 -
Nr. 9 Heimdal 2 9 k 8 p 33 – 44
Nr. 10 Metropol 9 k 0 p 19 - 50 tr

Serie 2 – pulje 1

Nr. 1 Jægersborg 10 k 30 p 65 – 17
Nr. 2 Nørrebro Bk 10 k 24 p 58 – 29
Nr. 3 KFUM 10 k 19 p 54 - 28 -
Nr. 4 FB 10 k 18 p 58 – 45
Nr. 5 B 1903 9 k 15 p 45 – 37
Nr. 6 Hekla 10 k 15 p 47 – 51
Nr. 7 KFB 10 k 12 p 31 - 41 -
Nr. 8 Hakoah 9 k 10 p 31 – 46
Nr. 9 Skjold 10 k 8 p 37 - 54 -
Nr. 10 B 93 10 k 1 p 20 – 80
Nr. 11 Dragør 10 k 7 p 23 - 41 tr

Serie 2 – pulje 2

Nr. 1 Street Society 10 k 24 p 86 – 55
Nr. 2 Amalie 10 k 22 p 67 – 37
Nr. 3 HBE 10 k 22 p 52 – 31
Nr. 4 Føroyar 10 k 22 p 62 – 49
Nr. 5 Vigerslev 10 k 21 p 44 – 26
Nr. 6 Sundby 10 k 19 p 66 - 44 -
Nr. 7 Firkanten 10 k 12 p 22 - 41 -
Nr. 8 FB 2 10 k 10 p 22 - 44 -
Nr. 9 Fremad Valby 3 10 k 7 p 38 – 54
Nr. 10 Fremad Valby 10 k 0 p 37 – 85
Nr. 11 B 1950 10 k 3 p 29 - 59 tr

Serie 2 – pulje 3

Nr. 1 Brønshøj 7 k 18 p 45 – 20
Nr. 2 Fremad Valby 7 k 16 p 50 – 31
Nr. 3 Nanoq 7 k 15 p 26 – 15
Nr. 4 FB 3 7 k 12 p 27 - 26 -
Nr. 5 B 93 7 k 9 p 34 – 30
Nr. 6 Vanløse 7 k 3 p 13 – 53
Nr. 7 Amager FF 6 k 4 p 18 - 21 tr
Nr. 8 Upload 18 6 k 3 p 12 - 29 tr

Serie 2 – pulje 4

Nr. 1 1Way FF 9 k 24 p 54 – 21
Nr. 2 Fremad Valby 2 9 k 22 p 58 – 30
Nr. 3 Viktoria 9 k 18 p 45 – 27
Nr. 4 Sønderbro Fight 9 k 18 p 61 - 33 -
Nr. 5 CBS Sport 2 9 k 16 p 40 - 30 -
Nr. 6 Søde Stjerne 9 k 12 p 29 – 39
Nr. 7 KFUM 2 9 k 10 p 30 - 45 -
Nr. 8 AIK Frederiksholm 9 k 4 p 27 - 53 -
Nr. 9 Heimdal 2 8 k 3 p 10 - 39 tr
Nr. 10 FB 4 8 k 3 p 11 - 48 tr

Futsal – forår 2015

Nr. 1 SBV 09 6 k 15 p 73 – 14
Nr. 2 København Futsal 6 k 10 p 31 – 9
Nr. 3 Deaf Futsal Team 5 k 7 p 22 – 46
Nr. 4 JB Futsal Gentofte 4 k 6 p 12 – 11
Nr. 5 Fjordbold 6 k 5 p 16 – 24
Nr. 6 København Futsal 2 5 k 3 p 14 – 35
Nr. 7 AIF Futsal 6 k 0 p 6 - 35

Kvinde Københavnsserien

Nr. 1 FC Damsø 10 k 28 p 73 – 29
Nr. 2 Tårnby FF 10 k 21 p 47 – 23
Nr. 3 Amager FF 10 k 21 p 46 – 14
Nr. 4 USG Q 10 k 20 p 34 – 25
Nr. 5 FB 10 k 18 p 25 – 22
Nr. 6 AB Tårnby 10 k 15 p 35 – 41
Nr. 7 GVI 10 k 14 p 27 – 33
Nr. 8 Østerbro 10 k 12 p 34 – 40
Nr. 9 Heimdal 10 k 9 p 41 – 57
Nr. 10 Hvidovre 10 k 3 p 12 – 43
Nr. 11 Føroyar 10 k 0 p 6 - 53 -

Kvinde Serie 1 – pulje 1

Nr. 1 Valby 8 k 19 p 25 – 14
Nr. 2 Farum 8 k 18 p 30 – 18
Nr. 3 KFUM 8 k 16 p 33 – 12
Nr. 4 Badebold 8 k 16 p 33 – 15
Nr. 5 Brønshøj 8 k 10 p 21 – 24
Nr. 6 USG Q 8 k 10 p 24 – 23
Nr. 7 FC Damsø 8 k 10 p 18 – 27
Nr. 8 Metropol 8 k 3 p 5 - 38 -
Nr. 9 Valby 2 8 k 3 p 5 - 23 tr

Kvinde Serie 1 – pulje 2

Nr. 1 Skjold 5 k 13 p 19 – 10
Nr. 2 FC Damsø 2 5 k 11 p 19 – 8
Nr. 3 FB 5 k 8 p 16 – 11
Nr. 4 Valby 3 5 k 6 p 12 – 16
Nr. 5 Østerbro 5 k 4 p 18 – 20
Nr. 6 Husum 5 k 0 p 2 - 21 -

U19 drenge

Finale Jægersborg-B 1908 3-2 

Semifinaler
GVI-Jægersborg 2-4
B 1908-AB Tårnby 6-3

Indledende puljer

Pulje 1

Nr. 1 B 1908 3 k 9 p 12 - 5
Nr. 2 Jægersborg 3 k 6 p 29 – 8
Nr. 3 B 1903 3 k 3 p 5 - 12 -
Nr. 4 Hellas 3 k 0 p 0 – 21 -

Pulje 2

Nr. 1 GVI 3 k 9 p 18 – 8
Nr. 2 AB Tårnby 3 k 6 p 6 - 3 -
Nr. 3 KB 3 k 3 p 16 - 13 -
Nr. 4 Nørrebro United 3 k 0 p 11 - 27 -

U17 drenge

A-pulje

Nr. 1 B 1908 4 k 10 p 19 – 10
Nr. 2 AB Tårnby 4 k 8 p 18 – 12
Nr. 3 Hvidovre 4 k 7 p 23 – 16
Nr. 4 GVI 4 k 3 p 10 - 12 -
Nr. 5 Vestia 4 k 0 p 8 - 28 -

B-pulje

Nr. 1 Østerbro 5 k 12 p 23 – 7
Nr. 2 Skjold 5 k 12 p 23 – 14 -
Nr. 3 AB Tårnby 5 k 6 p 14 – 28
Nr. 4 GVI 5 k 6 p 14 - 17 -
Nr. 5 Skjold 2 5 k 4 p 25 – 27
Nr. 6 Union 5 k 4 p 0 - 16 -

U15 drenge

A-Finale Frem-Vestia vuk

A-semifinaler
Dragør-Frem 3-5
FB-Vestia tuk

A-Indledende puljer

Pulje 1

Nr. 1 FB 3 k 9 p 16 – 9
Nr. 2 Frem 3 k 6 p 20 – 8
Nr. 3 B 93 3 k 3 p 24 – 20
Nr. 4 København Futsal 3 k 0 p 3 - 26

Pulje 2

Nr. 1 Dragør 3 k 9 p 21 – 10
Nr. 2 Vestia 3 k 6 p 15 – 14
Nr. 3 FB 2 3 k 3 p 16 – 16
Nr. 4 GVI 3 k 0 p 13 - 25

B-puljen

Nr. 1 KFUM 4 k 7 p 27 – 14
Nr. 2 Frem 4 k 7 p 22 – 17
Nr. 3 Skovshoved 4 k 7 p 18 – 13
Nr. 4 Skjold 2 4 k 4 p 17 – 28
Nr. 5 Skjold 4 k 2 p 10 - 22

C-Indledende puljer

Pulje 1

Nr. 1 B 93 2 k 4 p 9 – 7
Nr. 2 Brønshøj 2 k 3 p 10 – 10
Nr. 3 Frem 2 k 1 p 5 - 7

Pulje 2

Nr. 1 Hellas 4 k 12 p 23 – 7
Nr. 2 KFUM 4 k 9 p 22 – 11
Nr. 3 Brønshøj 2 4 k 6 p 21 – 18
Nr. 4 B 93 2 4 k 3 p 7 - 22 -
Nr. 5 Skjold 4 k 0 p 4 - 19 -

U14 drenge

A-puljen

Nr. 1 HIK 4 k 12 p 25 – 10
Nr. 2 Skjold 4 k 9 p 26 – 14
Nr. 3 Skjold 2 4 k 6 p 16 – 22
Nr. 4 Jægersborg 4 k 3 p 11 – 23
Nr. 5 Hvidovre 4 k 0 p 17 - 26

B-gruppen

Pulje 1

Nr. 1 Dragør 5 k 13 p 43 – 6
Nr. 2 Østerbro 5 k 13 p 33 – 4
Nr. 3 Vestia 5 k 9 p 18 – 19
Nr. 4 Jægersborg 5 k 6 p 19 – 35
Nr. 5 Skovshoved 5 k 3 p 9 - 27 -
Nr. 6 KFUM 5 k 0 p 4 - 35 -

Pulje 2

Nr. 1 GVI 5 k 12 p 27 – 9
Nr. 2 Skjold 2 5 k 10 p 32 – 16
Nr. 3 Frem 4 k 6 p 10 – 18
Nr. 4 Østerbro 2 5 k 6 p 9 - 14 -
Nr. 5 Vestia 2 4 k 4 p 11 - 13 -
Nr. 6 KFUM 2 5 k 3 p 8 - 27 -

U13 drenge

A-Finale B 93-HIK 6-2

A-semifinaler
B 93-Hvidovre 9-7
HIK-Brønshøj 14-0 

A-Indledende puljer

Pulje 1

Nr. 1 B 93 3 k 9 p 23 – 7
Nr. 2 Brønshøj 3 k 6 p 25 – 16
Nr. 3 Hvidovre 3 k 3 p 16 – 20
Nr. 4 KB 3 k 0 p 7 - 28 -

Pulje 2

Nr. 1 HIK 3 k 7 p 20 – 5
Nr. 2 Hvidovre 2 3 k 6 p 10 – 16
Nr. 3 GVI 3 k 3 p 10 – 16
Nr. 4 B 1908 3 k 1 p 8 - 11

B-puljen

Nr. 1 Skjold 5 k 10 p 37 – 19
Nr. 2 FA 2000 2 5 k 9 p 20 – 18
Nr. 3 FA 2000 5 k 8 p 15 – 11
Nr. 4 GVI 5 k 6 p 18 - 8 -
Nr. 5 Vanløse 5 k 5 p 12 – 17
Nr. 6 Vanløse 2 5 k 4 p 5 - 34

C-puljen

Nr. 1 Fr Amager 5 k 15 p 41 – 10
Nr. 2 HIK 5 k 9 p 19 – 12
Nr. 3 Skjold 5 k 7 p 18 – 36
Nr. 4 Sundby 2 5 k 6 p 12 - 14 -
Nr. 5 Sundby 5 k 6 p 10 - 15 -
Nr. 6 Vanløse 5 k 1 p 11 - 24

U15 pige

A-puljen

Nr. 1 Sundby 5 k 15 p 29 – 14
Nr. 2 Sundby 2 5 k 12 p 26 – 16
Nr. 3 B 93 5 k 6 p 28 – 21
Nr. 4 FC Damsø 5 k 4 p 13 – 22
Nr. 5 Sundby 3 5 k 4 p 17 - 21 -
Nr. 6 Hvidovre 5 k 3 p 6 – 25 -

B-Finale AB Tårnby-KFUM 3-0

B-semifinaler
Pioneren-KFUM 4-9
AB Tårnby-Tårnby FF 2-0 

B-Indledende puljer

Pulje 1

Nr. 1 Pioneren 3 k 9 p 18 - 7
Nr. 2 Tårnby FF 3 k 4 p 7 – 5
Nr. 3 FC Damsø 3 k 3 p 9 – 12
Nr. 4 Hvidovre 3 k 1 p 4 - 14

Pulje 2

Nr. 1 AB Tårnby 3 k 9 p 17 – 6
Nr. 2 KFUM 3 k 6 p 15 – 9
Nr. 3 Vestia 3 k 3 p 10 – 11
Nr. 4 FC Damsø 2 3 k 0 p 1 - 17

U13 pige

Nr. 1 B 1908 4 k 10 p 30 – 2
Nr. 2 B 93 4 k 10 p 19 – 5
Nr. 3 Hvidovre 4 k 6 p 24 – 11
Nr. 4 FB 3 k 0 p 4 – 33
Nr. 5 Dragør 3 k 0 p 0 - 26 -