Futsal 2013/14

Futsal 2013-14 Herrer

Københavnsserien
Nr. 1 HB 8 k 24 p 56 – 25
Nr. 2 Dynamo 08 8 k 18 p 49 – 26
Nr. 3 København Futsal 8 k 18 p 35 – 22
Nr. 4 HP Idrætsforening 8 k 13 p 28 – 25
Nr. 5 SBV 09 8 k 12 p 31 – 31
Nr. 6 Tårnby FF 8 k 8 p 34 – 39
Nr. 7 Valby 8 k 7 p 32 – 45
Nr. 8 Østerbro 8 k 4 p 25 - 48 -
Nr. 9 Amager FF 8 k 1 p 20 - 49

Serie 1
Nr. 1 1Way FF 6 k 14 p 32 – 17
Nr. 2 AB Tårnby 6 k 13 p 26 – 14
Nr. 3 Prespa 6 k 10 p 44 – 37
Nr. 4 DASAC 6 k 10 p 32 – 27
Nr. 5 Heimdal 6 k 10 p 33 - 14 -
Nr. 6 Bispebjerg 6 k 0 p 14 - 61 -
Nr. 7 KFB 6 k 3 p 14 - 25 tr

Serie 2
Nr. 1 FB 6 k 15 p 27 – 16
Nr. 2 Real l' Hôpital 6 k 15 p 29 – 20
Nr. 3 HB 6 k 12 p 53 – 19
Nr. 4 Frem 6 k 9 p 16 – 26
Nr. 5 Hekla 6 k 9 p 30 - 27 -
Nr. 6 Amager FF 6 k 0 p 13 - 48 -
Nr. 7 Nyhavn 6 k 3 p 20 - 32 tr

Serie 3 – pulje 1
Nr. 1 Udfordringen 10 k 27 p 83 – 36
Nr. 2 Føroyar 10 k 26 p 92 – 32
Nr. 3 Volvox 10 k 21 p 64 – 48
Nr. 4 Fremad Valby 10 k 16 p 41 – 40
Nr. 5 FB 10 k 15 p 61 – 50
Nr. 6 Hellas 10 k 13 p 40 – 56
Nr. 7 Viktoria 10 k 11 p 30 – 43
Nr. 8 B 1908 10 k 11 p 39 - 53 -
Nr. 9 Olympiakos København 10 k 8 p 34 – 54
Nr. 10 Metropol 10 k 8 p 2 2 6 28 - 54 -
Nr. 11 B 93 10 k 3 p 15 - 61 tr

Serie 3 – pulje 2
Nr. 1 CIK 8 k 22 p 43 – 16
Nr. 2 B 1903 9 k 20 p 46 – 21
Nr. 3 AIK Frederiksholm 8 k 16 p 43 - 31 -
Nr. 4 Østerbro IF 9 k 15 p 38 - 32 -
Nr. 5 IBP United 9 k 13 p 42 – 28
Nr. 6 B 93 2 9 k 11 p 30 – 33
Nr. 7 Søde Stjerne 9 k 10 p 31 – 37
Nr. 8 Papegøjerne IF 9 k 3 p 30 - 79 -
Nr. 9 Upload 18 8 k 9 p 11 - 21 tr
Nr. 10 Døvania 8 k 6 p 11 - 27 tr

Serie 3 – pulje 3
Nr. 1 Deaf Futsal Team 8 k 20 p 49 – 20
Nr. 2 B 93 3 8 k 19 p 60 – 21
Nr. 3 KFUM 8 k 18 p 63 – 28
Nr. 4 Vigerslev 8 k 13 p 43 - 26 -
Nr. 5 HB 8 k 12 p 31 – 30
Nr. 6 Østerbro 2 8 k 10 p 33 – 42
Nr. 7 Søde Stjerne 2 8 k 7 p 30 – 53
Nr. 8 Upload 18 2 8 k 3 p 19 - 59 -
Nr. 9 NV FK Herman 8 k 3 p 26 - 75 -

Futsal Kvinder 2013-14

Københavnsserien
Nr. 1 FC Damsø 10 k 25 p 63 – 23
Nr. 2 Sundby 10 k 22 p 41 – 19
Nr. 3 Hellas 10 k 19 p 56 - 23 -
Nr. 4 Hvidovre 10 k 12 p 20 – 35
Nr. 5 FB 10 k 10 p 20 - 48 -
Nr. 6 B 93 2 10 k 0 p 12 - 64 tr

Serie 1
Nr. 1 Østerbro 10 k 30 p 63 – 13
Nr. 2 Amager FF 10 k 22 p 39 – 28
Nr. 3 Tårnby FF 10 k 13 p 26 – 29
Nr. 4 Heimdal 10 k 12 p 43 – 52
Nr. 5 GVI 10 k 6 p 26 - 45 -
Nr. 6 KFUM 10 k 5 p 22 – 52 -

Serie 2 – pulje 1
Nr. 1 USG Q 7 k 19 p 28 – 8
Nr. 2 FC Damsø 2 7 k 16 p 32 – 11
Nr. 3 Heimdal 2 7 k 15 p 21 – 8
Nr. 4 Fremad Valby 7 k 13 p 31 – 17
Nr. 5 Udfordringen 7 k 10 p 13 – 26
Nr. 6 USG Q 3 7 k 6 p 14 – 20
Nr. 7 Valby 2 6 k 0 p 2 - 32 tr
Nr. 8 FB 6 k 0 p 5 – 24 tr

Serie 2 – pulje 2
Nr. 1 Sundby 7 k 18 p 33 – 9
Nr. 2 Føroyar 7 k 16 p 26 – 19
Nr. 3 Skjold 7 k 11 p 20 – 20
Nr. 4 Valby 7 k 10 p 15 – 18
Nr. 5 KFB 7 k 10 p 24 - 21 -
Nr. 6 Døvania 7 k 7 p 13 – 22
Nr. 7 USG Q 2 7 k 6 p 11 - 18 -
Nr. 8 Østerbro 7 k 3 p 6 – 21 tr

Futsal Ungdom 2013-14

U19 drenge (Fælles med DBU Sjælland)
A-Finale Jægersborg-BSF 2-1
A-semifinaler
Jægersborg-B 1908 7-1
København Futsal-BSF 0-5
A-kvartifinaler
Jægersborg-Skjold 6-1
LSF-B 1908 10-11
BGA-København Futsal 2-4

A gruppe Mellemrunde
Pulje 1
Nr. 2 København Futsal 3 k 6 p 14-6
Nr. 3 Skjold 3 k 4 p 6-10
Pulje 2
Nr. 3 B 1908 3 k 4 p 11-9
nr. 4 GVI 3 k 1 p 3-13
Pulje 3
Nr. 1 Jægersborg 4 k 10 p 18-3
Nr. 3 Fr Amager 4 k 0p 3-25

A gruppe Indledende runde
Pulje 1
Nr. 2 Jægersborg 6 k 12 p 16-12
Nr. 4 KFUM 6 k 0 p 5-20 –
Pulje 2
Nr. 2 Skjold 6 k 9 p 15-18
Nr. 3 B 1908 6 k 7 p 18-21
Pulje 3
Nr. 3 Fr Amager 8 k 15 p 17-16
Nr. 4 KFUM 2 8 k 9 p 16-21 –
Pulje 4
Nr. 1 København Futsal 8 k 24 p 36-6
Nr. 2 GVI 8 k 12 p 19-25
Nr. 3 KB 8 k 9 p 14-17 -
Nr. 4 AB Tårnby 8 k 6 p 14-17 -
Nr. 5 Skovshoved 8 k 0 p 0-18 –

B gruppe Mellemrunde
Pulje 1
Nr. 3 B 1908 4 k 6 p 16-11

B gruppe Indledende runde
Pulje 1
Nr. 5 Østerbro 8 k 0 p 0-18 –
Pulje 2
Nr. 2 B 1908 6 k 10 p 16-15

U17 drenge – Fælles med DBU Sjælland
A-semifinaler
FC Øresund – HIK 4-1
A-kvartfinaler
BSF-B 1908 9-4
Frederiksund-Hvidovre 11-3
Skjold Birkerød-HIK 0-1

A-Mellemrunde
Pulje 1
Nr. 2 HIK 2 k 3 p 17-4
Pulje 2
Nr. 2 Hvidovre 2 k 3 p 9-10
Nr. 3 Nørrebro United 2 k 0 p 1-21
Pulje 3
Nr. 2 B 1908 2 k 1 p 9-12

A-indledende runder
Pulje 1
Nr. 3 Nørrebro United 8 k 9 p 14-18
Nr. 4 København Futsal 8 k 9p 9-18
Nr. 5 Jægersborg 8 k 4 p 6-24
Pulje 2
Nr. 3 B 1908 8 k 11 p 27-23
Nr. 4 AB Tårnby 8 k 4 p 9-33
Nr. 5 Fremad Valby 8 k 3 p 11-37
Pulje 3
Nr. 2 HIK 8 k 17 p 25-12
Nr. 4 Vestia 8 k 4 p 8-44
Pulje 4
Nr. 2 Hvidovre 8 k 18 p 25-13
Nr. 5 Tårnby FF 8 k 4 p 7-22 –

B-Finale BSF – Fremad Valby 1-0
B-semifinaler
Fremad Valby-KFUM 3-1
BSF-Hvidovre 3-1
B-kvartfinaler

Pulje 1
Nr. 1 Fremad Valby 3 k 7 p 5-2
Nr. 2 Hvidovre 3 k 5 p 8-4

Pulje 2
Nr. 2 KFUM 3 k 6 p 11-8

B-Mellemrunde
Pulje 1
Nr. 4 Amager FF 4 k 3 p 7-11
Nr. 5 København Futsal 4 k 0 p 0-12 –
Pulje 2
Nr. 1 KFUIM 4 k 10 p 17-4
Nr. 2 B 1950 4 k 9 p 12-6
Nr. 3 Jægersborg 4 k 7 p 18-5
Nr. 5 Hellas 4 k 0 p 3-25
Pulje 3
Nr. 2 Hvidovre 2 4 k 9 p 14-5
nr. 5 AB Tårnby 4 k 0 p 0-12 –
Pulje 4
Nr. 1 Hvidovre 4 k 12 p 14-0
Nr. 3 Fremad Valby 4 k 7 p 13-13
Pulje 5
Nr. 1 Fremad Valby 2 4 k 12 p 16-6
Nr. 4 Vestia 4 k 3 p 8-11
Pulje 6
Nr. 4 Vestia 2 4 k 3 p 8-18
Pulje 7
Nr. 5 Skjold 4 k 0 p 3-24
Pulje 8
Nr. 4 B 1908 3 k 0 p 0-9-

B-Indledende runde
Pulje 2
Nr. 1 B 1950 8 k 21 p 31-16
Nr. 3 Fremad Valby 8 k 13 p 24-21
Nr. 4 Amager FF 8 k 7 p 12-36
Pulje 3
nr. 2 B 1908 8 k 15 p 25-13
nr. 3 Hvidovre 8 k 11 p 22-19
nr. 4 Hellas 8 k 10 p 23-31
Pulje 4
Nr. 3 KFUM 8 k 14 p 24-15
nr. 4 Hvidovre 2 8 k 7 p 11-25
Pulje 5
Nr. 2 Vestia 8 k 12p 13-6
Nr. 5 Skjold 8 k 7 p 9-13

U15 drenge
A-Finale Husum - Fr Amager 2 3-2
A-semifinaler
Fr Amager – Fr Amager 2 2-4
Husum-Jægersborg 4-1

Mellemrunde A
Nr. 1 Fr Amager 5 k 10 p 13 – 6
Nr. 2 Husum 5 k 8p 12 – 8
Nr. 3 Jægersborg 5 k 7 p 10 – 9
Nr. 4 Fr Amager 2 5 k 7 p 12 – 12
Nr. 5 B 1903 5 k 5 p 7 – 10
Nr. 6 Fr Amager 3 5 k 3 p 6 – 15

B-finale B 1908 – Nørrebro United 12-3
B-semifinaler
B 1908-Hellas 4-1
Østerbro-Nørrebro United tuk

Mellemrunde B
Nr. 1 Østerbro 4 k 10 p 15 – 0
Nr. 2 B 1908 4 k 8 p 8 – 1
Nr. 3 Hellas 4 k 4 p 5 – 14
Nr. 4 Nørrebro United 4 k 3 p 5 – 9
Nr. 5 Fr Amager 4 4 k 1 p 4 - 13

Indledende puljer
Pulje 1
Nr. 1 Jægersborg 5 k 15 p 11 – 3
Nr. 2 Fr Amager 5 k 12 p 13 – 4
Nr. 3 B 1903 5 k 9 p 8 – 5
Nr. 4 Fr Amager 3 5 k 6 p 9 – 11
Nr. 5 Hellas 5 k 3 p 5 – 8
Nr. 6 AB Tårnby 5 k 0 p 0 - 15 -
Pulje 2
Nr. 1 Husum 5 k 11 p 12 – 7
Nr. 2 Fr Amager 2 5 k 9 p 6 – 5
Nr. 3 Fr Amager 4 5 k 9 p 8 – 8
Nr. 4 B 1908 5 k 7 p 13 – 9
Nr. 5 Østerbro 5 k 7 p 10 – 7
Nr. 6 Nørrebro United 5 k 0 p 3 - 16

U14 drenge
A-finale HIK-B 93 5-1
A-semifinaler
B 1908-B 93 1-5
HIK-Union 7-5

B-finale Union 2-Jægersborg 6-4
B-semifinaler
Jægersborg-Nørrebro United 9-6
KFB-Union 2 2-14

Pulje 1
Nr. 1 B 1908 6 k 18 p 30 – 2
Nr. 2 Union 6 k 10 p 12 – 18
Nr. 3 Jægersborg 6 k 3 p 6 – 14
Nr. 4 KFB 6 k 2 p 5 - 19

Pulje 2
Nr. 1 HIK 6 k 15 p 32 – 3
Nr. 2 B 93 6 k 12 p 14 – 13
Nr. 3 Union 2 6 k 9 p 11 – 12
Nr. 4 Nørrebro United 6 k 0 p 3 – 32

U13 Drenge
A-Finale HIK-Fr Amager 11-1
A-semifinaler
Fr Amager-Skjold 7-3
HIK-Skovshoved 12-1

B-Finale Skjold – KFUM 2 9-0
B-semifinaler
Skjold-B 1908 6-2
KFUM-KFUM 2 5-6

Mellemrunde A
Nr. 1 HIK 5 k 12 p 14 – 4
Nr. 2 Fr Amager 5 k 11 p 13 – 6
Nr. 3 Skjold 2 5 k 7 p 9 – 7
Nr. 4 Skovshoved 5 k 7 p 10 – 12
Nr. 5 Skovshoved 2 5 k 4 p 6 – 10
Nr. 6 KFUM 5 k 1 p 2 - 15
Mellemrunde B
Nr. 1 Skjold 5 5 k 15 p 18 – 3
Nr. 2 KFUM 3 5 k 12 p 13 – 8
Nr. 3 KFUM 5 k 7 p 11 – 8
Nr. 4 B 1908 5 k 7 p 8 – 11
Nr. 5 KFUM 2 5 k 3 p 8 – 13
Nr. 6 Hekla 5 k 0 p 0 - 15 -

Indledende puljer
Pulje 1
Nr. 1 Skovshoved 3 k 9 p 12 – 1
Nr. 2 KFUM 3 k 6 p 10 – 4
Nr. 3 Hekla 3 k 1 p 3 – 6
Nr. 4 Skjold 3 k 1 p 4 - 18
Pulje 2
Nr. 1 Skovshoved 2 4 k 12 p 10 – 3
Nr. 2 Fr Amager 4 k 9 p 17 – 7
Nr. 3 KFUM 3 4 k 4 p 5 – 11
Nr. 4 KFUM 4 4k 2 p 3 – 9
Nr. 5 B 1908 4 k 1 p 5 - 10
Pulje 3
Nr. 1 HIK 3 k 7 p 12 – 1
Nr. 2 Skjold 2 3 k 7 p 9 – 1
Nr. 3 KFUM 2 3 k 3 p 3 – 13
Nr. 4 Nørrebro United 3 k 0 p 0 - 9 –

U18 piger – fælles med DBU Sjælland
A-kvartifinale
Damsø-Brøndby 1-4

A-Mellemrunde
Pulje 1
Nr. 2 Damsø 4 k 7 p 7-6
Nr. 5 B 93-HIK-Skjold 4 k 0 p 1-13
Pulje 2
Nr. 5 AB Tårnby 4 k 0 p 0-12 –

A-indledende puljer
Pulje 1
Nr. 3 B 93-HIK-Skjold 8 k 12 p 10-13
Nr. 5 Damsø 8 k 4 p 9-26
Pulje 2
Nr. 4 AB Tårnby 6 k 0 p 3-34

B-Finalepulje
Nr. 2 B 93-HIK-Skjold 3 k 4 p 5 – 3
Nr. 4 FC Damsø 3 k 1 p 1 - 6

B-Mellemrunde
Pulje 1
Nr. 2 B 93-HIK-Skjold 4 k 7 p 10-4
Pulje 2
Nr. 2 Damsø 3 k 4 p 3-3

B indledende runde
Pulje 1
Nr. 3 B 93-HIK-Skjold 6 k 7 p 11-13
Pulje 2
Nr. 2 FC Damsø 6 k 9 p 13-17
Nr. 4 KFUM 6 k 1 p 2-25 -

U15 piger
Nr. 1 B 93-HIK-Skjold 9 k 27 p 36 – 2
Nr. 2 Vestia 9 k 9 p 8 – 16
Nr. 3 Tårnby FF 9 k 8 p 8 – 18
Nr. 4 AB Tårnby 9 k 7 p 6 – 22 -

U13 piger
Nr. 1 B 93-HIK-Skjold 12 k 34 p 39 – 8
Nr. 2 FC Damsø 12 k 20 p 14 – 12
Nr. 3 KFUM 12 k 13 p 13 – 16
Nr. 4 AB Tårnby 12 k 11 p 16 – 26
Nr. 5 Hvidovre 12 k 6 p 5 - 25