Futsal 2018/19
DBU Københavns herrerækker
Futsal Herresenior A-Niveau (Pulje 1)
1 |
FC Nordhavn |
14k |
11 |
0 |
3 |
100 |
- |
61 |
33p |
|||||||||||||||
2 |
Bk. Viktoria |
14k |
9 |
1 |
4 |
96 |
- |
85 |
28p |
|||||||||||||||
3 |
Føroyar |
14k |
9 |
0 |
5 |
110 |
- |
82 |
27p |
|||||||||||||||
4 |
Brønshøj BK |
14k |
8 |
1 |
5 |
93 |
- |
74 |
25p |
|||||||||||||||
5 |
Copenhagen Calcio |
14k |
8 |
1 |
5 |
74 |
- |
78 |
25p |
|||||||||||||||
6 |
Nørrebro BK Futsal 2 |
14k |
6 |
1 |
7 |
65 |
- |
70 |
19p |
|||||||||||||||
7 |
Sundby Bk. |
12k |
1 |
0 |
11 |
46 |
- |
91 |
3p udgået |
|||||||||||||||
8 |
Arctos |
12k |
0 |
0 |
12 |
5 |
- |
48 |
0 udgået |
Futsal Herresenior A-Niveau (Pulje 2)
1 |
Volvox |
8k |
6 |
1 |
1 |
49 |
- |
32 |
19p |
|||||||||||||||
2 |
FH Sat Af |
8k |
4 |
2 |
2 |
51 |
- |
43 |
14p |
|||||||||||||||
3 |
BK Union |
8k |
3 |
1 |
4 |
32 |
- |
38 |
10p |
|||||||||||||||
4 |
Ørestad |
8k |
3 |
0 |
5 |
41 |
- |
48 |
9p |
|||||||||||||||
5 |
SC Amager |
8k |
1 |
2 |
5 |
35 |
- |
47 |
5p |
! |
Futsal Herresenior B-Niveau
1 |
B 1903 |
12k |
9 |
1 |
2 |
80 |
- |
35 |
28p |
|||||||||||||||
2 |
Skovshoved |
12k |
9 |
1 |
2 |
82 |
- |
42 |
28p |
|||||||||||||||
3 |
Brønshøj 3 |
12k |
8 |
1 |
3 |
63 |
- |
41 |
25p |
|||||||||||||||
4 |
Hellas |
12k |
8 |
1 |
3 |
71 |
- |
54 |
25p |
|||||||||||||||
5 |
Husum |
12k |
8 |
0 |
4 |
51 |
- |
43 |
24p |
|||||||||||||||
6 |
FB |
12k |
6 |
3 |
3 |
50 |
- |
43 |
21p |
! |
||||||||||||||
7 |
Nørrebro United |
12k |
6 |
2 |
4 |
57 |
- |
41 |
20p |
! |
||||||||||||||
8 |
ØKF |
12k |
5 |
1 |
6 |
47 |
- |
40 |
16p |
! |
||||||||||||||
9 |
KB |
12k |
5 |
0 |
7 |
45 |
- |
41 |
15p |
|||||||||||||||
10 |
FC Nanoq |
12k |
5 |
0 |
7 |
35 |
- |
63 |
15p |
! |
||||||||||||||
11 |
KFB |
12k |
0 |
0 |
12 |
20 |
- |
93 |
0p |
! |
||||||||||||||
12 |
Amager FF |
11k |
2 |
0 |
9 |
15 |
- |
43 |
6p udgået |
|||||||||||||||
13 |
Hekla |
11k |
1 |
0 |
10 |
22 |
- |
59 |
3 udgået |
Futsal Herresenior C-Niveau (Pulje 1)
1 |
Nandrup CdF |
11k |
10 |
0 |
1 |
58 |
- |
21 |
30p |
|||||||||||||||
2 |
Real Copenhagen |
11k |
9 |
1 |
1 |
56 |
- |
35 |
28p |
|||||||||||||||
3 |
HB |
11k |
7 |
2 |
2 |
53 |
- |
23 |
23p |
|||||||||||||||
4 |
Brønshøj (2) |
11k |
7 |
1 |
3 |
43 |
- |
34 |
22p |
|||||||||||||||
5 |
Olympia |
11k |
7 |
0 |
4 |
60 |
- |
43 |
21p |
|||||||||||||||
6 |
VLI (1) |
11k |
6 |
0 |
5 |
57 |
- |
53 |
18p |
|||||||||||||||
7 |
FB (2) |
11k |
6 |
0 |
5 |
46 |
- |
39 |
18p |
! |
||||||||||||||
8 |
Vigerslev 2 |
11k |
4 |
0 |
7 |
48 |
- |
58 |
12p |
! |
||||||||||||||
9 |
Østerbro |
11k |
3 |
0 |
8 |
40 |
- |
76 |
9p |
|||||||||||||||
10 |
HIK |
11k |
3 |
0 |
8 |
23 |
- |
46 |
9p |
! |
||||||||||||||
11 |
B 1950 (1) |
10k |
1 |
0 |
9 |
18 |
- |
46 |
3p udgået |
|||||||||||||||
12 |
Arctos |
10k |
0 |
0 |
10 |
4 |
- |
32 |
0p udgået |
Futsal Herresenior C-Niveau (Pulje 2)
1 |
Skovshoved |
8k |
6 |
1 |
1 |
60 |
- |
34 |
19p |
! |
||||||||||||||
2 |
Brønshøj (1) |
8k |
6 |
0 |
2 |
56 |
- |
39 |
18p |
|||||||||||||||
3 |
VLI (2) |
8k |
5 |
1 |
2 |
49 |
- |
26 |
16p |
|||||||||||||||
4 |
Føroyar |
8k |
4 |
1 |
3 |
31 |
- |
22 |
13p |
|||||||||||||||
5 |
FB (1) |
8k |
4 |
1 |
3 |
40 |
- |
35 |
13p |
! |
||||||||||||||
6 |
Real l' Hôpital |
8k |
4 |
0 |
4 |
21 |
- |
18 |
12p |
! |
||||||||||||||
7 |
FC Udfordringen |
8k |
3 |
0 |
5 |
16 |
- |
44 |
9p |
! |
||||||||||||||
8 |
Vigerslev |
8k |
1 |
2 |
5 |
37 |
- |
46 |
5p |
|||||||||||||||
9 |
KB |
8k |
0 |
0 |
8 |
16 |
- |
62 |
0p |
! |
DBU Københavns Kvinde-rækker
Futsal Kvindesenior A-Niveau
1 |
Sundby |
7k |
72 |
- |
16 |
18p |
||||||||||||||
2 |
KFUM |
7k |
29 |
- |
17 |
15p |
||||||||||||||
3 |
FC Damsø |
7k |
22 |
- |
23 |
12p |
||||||||||||||
4 |
AB Tårnby |
7k |
25 |
- |
16 |
12p - |
||||||||||||||
5 |
Skjold |
7k |
11 |
- |
14 |
12p - |
||||||||||||||
6 |
FB |
7k |
19 |
- |
31 |
9p |
||||||||||||||
7 |
Valby |
7k |
22 |
- |
38 |
6p |
||||||||||||||
8 |
Medicinernes |
7k |
10 |
- |
55 |
0p |
Futsal Kvindesenior B-Niveau
1 |
Sundby |
11k |
80 |
- |
14 |
33p |
||||||||||||||
2 |
GVI |
11k |
55 |
- |
19 |
25p |
||||||||||||||
3 |
Heimdal |
11k |
44 |
- |
25 |
25p |
||||||||||||||
4 |
VLI |
11k |
32 |
- |
25 |
21p |
||||||||||||||
5 |
ØKF |
11k |
25 |
- |
44 |
15p |
||||||||||||||
6 |
Skjold |
11k |
26 |
- |
25 |
15p - |
||||||||||||||
7 |
Valby |
11k |
28 |
- |
35 |
14p |
||||||||||||||
8 |
Nørrebro United |
11k |
18 |
- |
26 |
13p |
||||||||||||||
9 |
HB |
11k |
21 |
- |
34 |
13p - |
||||||||||||||
10 |
Nørrebro FF |
11k |
18 |
- |
50 |
9p |
||||||||||||||
11 |
FC Damsø |
11k |
17 |
- |
52 |
6p |
||||||||||||||
12 |
USG Q |
11k |
17 |
- |
32 |
5p - |
DBU Københavns drenge-rækker
Futsal U19 Drenge (00-01)
1 |
Kastrup |
3k |
13 |
- |
6 |
9p |
||||||||||||||
2 |
Vestia |
3k |
7 |
- |
6 |
6p - |
||||||||||||||
3 |
Skjold |
3k |
21 |
- |
19 |
3p |
||||||||||||||
4 |
HIK |
3k |
8 |
- |
18 |
0p - |
Futsal U17 Drenge - DM Kval (02-03) ugeturnering
1 |
Vanløse |
4k |
26 |
- |
13 |
10p |
||||||||||||||
2 |
JB Futsal Gentofte |
4k |
34 |
- |
13 |
9p |
||||||||||||||
3 |
Kastrup |
4k |
11 |
- |
16 |
6p |
||||||||||||||
4 |
Ballerup BK |
4k |
7 |
- |
27 |
3p - |
||||||||||||||
5 |
Sundby/Fremad A (1) |
4 |
1 |
- |
10 |
1 |
Futsal U15 Drenge - DM Kval (04) ugeturnering
1 |
JB Futsal Gentofte (1) |
3k |
22 |
- |
4 |
9p |
|||||||||||||||
2 |
Dragør BK |
3k |
8 |
- |
10 |
3p |
|||||||||||||||
3 |
JB Futsal Gentofte (2) |
3k |
4 |
- |
9 |
3p |
|||||||||||||||
4 |
GVI |
3k |
8 |
- |
19 |
3p |
Futsal U14 Drenge B (05) stævneform (Pulje 1)
1 |
Fremad Amager (1) |
6k |
19 |
- |
2 |
18p |
||
2 |
GVI (1) |
6k |
12 |
- |
3 |
12p |
||
3 |
JB Futsal Gentofte (1) |
6k |
7 |
- |
15 |
6p |
||
4 |
Nørrebro United |
6k |
0 |
- |
18 |
0p - |
Futsal U14 Drenge B (05) stævneform (Pulje 2)
1 |
Dragør |
4k |
12 |
- |
4 |
9p |
||
2 |
GVI (2) |
4k |
10 |
- |
6 |
9p |
||
3 |
JB Futsal Gentofte (2) |
4k |
0 |
- |
12 |
0p - |
Pigeungdom - kun fællesrækker med DBU Sjælland. Kun rækker med deltagelse fra DBU København-klubber taget med.
U18 Piger Futsal A (01)
1 |
BSF |
8k |
9 |
- |
1 |
18p |
|||
2 |
Allerød Fodbold Klub |
8k |
8 |
- |
2 |
16p |
|||
3 |
Hillerød Fodbold |
8k |
6 |
- |
4 |
11p |
|||
4 |
VIF/HIC (1) |
|
8k |
6 |
- |
10 |
6p |
||
5 |
Sundby |
8k |
4 |
- |
16 |
6p udgået |
U18 Piger Futsal B (01) (Pulje 2)
1 |
B. 73, Slagelse |
6k |
12 |
- |
2 |
15p |
||||||||||||||
2 |
Solrød FC (2) |
6k |
10 |
- |
4 |
12p |
||||||||||||||
3 |
KFUM |
6k |
6 |
- |
13 |
6p - |
||||||||||||||
4 |
Rosenhøj |
6k |
3 |
- |
12 |
3p |
U16 Piger Futsal A (03)
1 |
B. 73, Slagelse |
10k |
10 |
- |
4 |
22p |
|||||||||||||||
2 |
Roskilde Pigefodbold |
10k |
17 |
- |
5 |
19p |
|||||||||||||||
3 |
B93 |
10k |
8 |
- |
5 |
18p |
|||||||||||||||
4 |
Allerød Fodbold Klub |
10k |
6 |
- |
7 |
11p |
|||||||||||||||
5 |
BSF |
10k |
4 |
- |
19 |
7p |
|||||||||||||||
6 |
Sundby |
10k |
8 |
- |
13 |
6p |
U14 Piger A Futsal (05) (Pulje 1)
1 |
BSF (1) |
8k |
4 |
- |
1 |
15p |
|||||||||||||||
2 |
Roskilde Pigefodbold (2) |
8k |
5 |
- |
2 |
13p |
|||||||||||||||
3 |
Sundby |
8k |
3 |
- |
3 |
12p |
|||||||||||||||
4 |
Lynge-Broby IF |
8k |
3 |
- |
3 |
11p |
|||||||||||||||
5 |
AB Tårnby |
8k |
2 |
- |
8 |
3p |
U14 Piger A Futsal (05) (Pulje 2)
1 |
Roskilde Pigefodbold (1) |
8k |
20 |
- |
0 |
24p |
|||||||||||||||
2 |
BSF (2) |
8k |
10 |
- |
6 |
13p |
|||||||||||||||
3 |
Fremad Valby |
8k |
8 |
- |
12 |
10p |
|||||||||||||||
4 |
B. 73, Slagelse |
8k |
3 |
- |
16 |
6p |
|||||||||||||||
5 |
Nykøbing FC |
8k |
3 |
- |
10 |
3p |
U14 Piger B Futsal (05) (Pulje 2)
1 |
BSF |
6k |
7 |
- |
2 |
13p |
|||||||||||||||
2 |
Hellas |
6k |
9 |
- |
3 |
12p |
|||||||||||||||
3 |
Jægersborg (1) |
6k |
5 |
- |
3 |
8p |
|||||||||||||||
4 |
Lyngby Boldklub 1921 |
6k |
1 |
- |
14 |
1p |
U14 Piger B Futsal (05) (Pulje 3)
1 |
Ishøj IF |
8k |
11 |
- |
4 |
17p |
|||||||||||||||
2 |
AB Tårnby |
8k |
10 |
- |
10 |
11p |
|||||||||||||||
3 |
Hvidovre |
8k |
7 |
- |
14 |
10p |
|||||||||||||||
4 |
Roskilde Pigefodbold |
8k |
9 |
- |
9 |
9p |
|||||||||||||||
5 |
Jægersborg (2) |
8k |
7 |
- |
7 |
8p |
U13 Pige B Futsal (06) (Pulje 2)
1 |
Roskilde Pigefodbold |
8k |
12 |
- |
4 |
17p |
|||||||||||||||
2 |
Tuse IF |
8k |
7 |
- |
2 |
15p |
|||||||||||||||
3 |
Hvidovre |
8k |
8 |
- |
4 |
13p |
|||||||||||||||
4 |
Hareskov IF |
8k |
9 |
- |
12 |
6p |
|||||||||||||||
5 |
Hellas |
8k |
1 |
- |
15 |
2p |