Indrangering i fællesrækker Drenge Forår 2018

Listen over indrangerede klubber i DBU Københavns og DBU Sjællands fællesrækker for drenge i foråret 2018 er nu frigivet. Se rækkerne her


Her finder du indrangeringen af drengehold i DBU København og DBU Sjællands fællesrækker 

U19 Drenge Øst 1 Forår (99-00)
AB Tårnby
BSV/FC Holte
Farum BK
FC Helsingør
BK Frem
Fremad Amager
Greve Fodbold
IF Skjold Birkerød
Køge BK 2
LSF
Nykøbing FC
Slagelse B&I
Vanløse IF
Værløse BK
 Enkeltturnering med 13 kampe

U19 Drenge Øst 2 Forår (99-00)
BK Avarta
B 1903
B93 2
FA 2000
GVI
Herfølge BK 2
Kastrup BK
KFUM BK, Roskilde
RB 1906 2
BK Skjold 
Vallensbæk IF
Vemmelev SGI
Virum-Sorgenfri BK
Vordingborg IF
 Enkeltturnering med 13 kampe

U17 Drenge Øst 1 Forår (01-02)
AB 2
B93 2
BSF
Farum BK 2
FFB
Frem
Glostrup
Greve Fodbold
Herfølge BK 2
Hørsholm-Usserød IK
Køge BK 2
Lyngby Boldklub 2
Sundby Bk. / Fremad Amager
Vanløse
 Enkeltturnering med 13 kampe


U17 Drenge Øst 2 Forår (01-02)
Allerød FK
BK Avarta
B1903
B 1908
Ballerup BK
BSV af 2016
Dianalund IF
FA 2000
FB
HIK 2
Holbæk B&I 2
IF Skjold Birkerød
KFUM BK, Roskilde
Næstved I.F. 2
 Enkeltturnering med 13 kampe

U16 Drenge Reservehold Øst Forår (01) - Pulje 1
Brøndbyernes IF
FC Nordsjælland
HB Køge
KB
Lyngby BK
 Enkeltturnering med 4 kampe

U16 Drenge Reservehold Øst Forår (02) - Pulje 2
AB
B.93
FC Helsingør
FC Roskilde
HIK
Holbæk B&I
Hvidovre IF
Næstved IF
 Enkeltturnering med 7 kampe

U16 Drenge Øst (02) Forår - Pulje 1
Brøndby Strand IK
Brøndbyernes IF
Elite Bornholm
FC Roskilde
HB Køge
Vanløse IF
 Dobbeltturnering med 10 kampe

U16 Drenge Øst (02) Forår - Pulje 2
AIK 65 Strøby 
FB
FFB
BK Frem
Hvidovre IF
Høng GF 
Jyllinge FC 
Lyngby BK
Dobbeltturnering med 14 kampe

U15 Drenge Øst 1 (03) Forår - Pulje 1
Brøndbyernes IF
Farum BK
FC København
FC Roskilde
Lyngby BK
Dobbeltturnering med 8 kampe


U15 Drenge Øst 1 (03) Forår - Pulje 2
A 27
AB
B 1903
B93
FC Helsingør
HB Køge
HIK
Holbæk B&I
HUI/BSV
Nykøbing FC
Næstved IF
 Enkeltturnering med 10 kampe

U15 Drenge Øst 2 (03) Forår
B 1908
BK Avarta
Brøndbyernes IF 2
FA 2000
Farum BK 2
Hvidovre IF
IF Skjold Birkerød
Karlslunde IF
KB 2
KFUM BK, Roskilde
LSF
Lyngby BK 2
Slagelse B&I
 Enkeltturnering med 12 kampe

U14 Drenge Øst 1 (04) Forår - Pulje 1
Brøndbyernes IF
Farum BK
HB Køge
Hørsholm-Usserød IK
KB
Lyngby BK
 Dobbeltturnering med 10 kampe

U14 Drenge Øst 1 (04) Forår - Pulje 2
AB
B93
Dragør BK
FC Helsingør
FC Roskilde
Greve Fodbold
HIK
Holbæk B&I
Ishøj IF
Jægersborg BK
Næstved IF
Sundby Bk/Fremad Amager
 Enkeltturnering med 11 kampe

U14 Drenge Øst 2 (04) Forår
AB Tårnby
Brøndbyernes IF 2
Elite Bornholm
FA 2000
Farum BK 2
Fremad Valby
Hvidovre IF
IF Skjold Birkerød
KB 2
KFUM BK, Roskilde
LSF
Lyngby BK 2
Nykøbing FC
Slagelse B&I
 Enkeltturnering med 13 kampe

U13 Drenge Øst 1 11M (05) Forår - Pulje 1
B 93
Brøndbyernes IF
Farum BK
Herfølge BK
KB
Lyngby BK 
 Dobbeltturnering med 10 kampe

U13 Drenge Øst 1 11M (05) Forår - Pulje 2
AB
B 1903
FA 2000
FC Roskilde
HIK
Holbæk B&I
KFUM BK, Roskilde
LSF
Næstved IF
Slagelse B&I
Sundby BK/Fremad Amager
Nykøbing FC
 Enkeltturnering med 11 kampe

U13 Drenge Øst 2 11M (05) Forår - Pulje 1
FB
FC Helsingør
Hvidovre IF
IF SKjold Birkerød
Køge BK
Lyngby BK 2
Raklev GI
Vanløse IF
 Dobbeltturnering med 14 kampe

U13 Drenge Øst 2 11M (05) Forår - Pulje 2
AB Tårnby
Ballerup BK
BSV af 2016
Farum BK 2
GVI
Kastrup BK
Solrød FC
 Dobbeltturnering med 12 kampe


Generelt om fællesrækker:

Puljer med oversidderplads
Indrangeringsudvalget har besluttet at en eventuelt ledig plads (oversidderplads) ikke kan besættes. 

Praktisk oplysning om U13 - U16 Drenge Øst samt U13-U18 Pige Øst
Indrangeringsudvalget forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære op- og nedrykninger i rækkerne midtvejs i turneringen, hvis udvalget skønner det nødvendigt. Dette er baggrunden for den nye sammensætning i visse rækker/puljer. 

Læs om den svære indrangeringsproces

Kriterier for indrangering

Læs mere
Om ansøgningsprocessen til fællesrækkerne

Spørgsmål til Fællesrækker 

Har man spørgsmål til fællesrækkerne kan disse rettes til: 

U15 drenge og yngre samt samtlige pigerækker  - Turneringschef i DBU Sjælland, Thomas Lesly Rasmussen, tler@dbusjaelland.dk
U16 drenge og ældre - DBU København Turnering, Martin Munk, munk@dbukoebenhavn.dk

Praktiske oplysninger
U16 Drenge og ældre. 
U16 Drenge og ældre har fået et oplysningskema som skal sendes retur til Martin Munk senest den 8. december kl. 10.00. Skemaet sendes til munk@dbukoebenhavn.dk  

Programmet for U16 og ældre udsendes senest den 22. december 2017.

Turneringsstart forventes at være den 17.-18. marts 2018

U15 og yngre samt pigerækker
Programmet vil være tilgængeligt i KlubOffice med mulighed for at angive ændringer af hjemmekampe fra den 14. december 2017 - 7. januar 2018. Det endelige program offentligøres i uge 3.

Der vil ligeledes være turneringsstart 17.-18. marts 2018.

Skriv en kommentar

Skriv kommentar (Kræver login)

0

Ingen kommentarer endnu - skriv den første