Turneringer og resultater

Turneringer & resultater

DBU Pokalen 2012 (2013)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
734158
1 Ma 16-04-12
Kl. 19:00
Dynamo F. 05 Rikken FC Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
734163
1 Ti 17-04-12
Kl. 17:30
Bk. Hekla FA 2000 Hekla Park 0-2
734165
1 Ti 17-04-12
Kl. 17:45
Bk. Union AC Iben Genforeningspladsen 12-1
734157
1 Ti 17-04-12
Kl. 17:45
Bispebjerg 1Way FF Lersøparken 4-2
734161
1 Ti 17-04-12
Kl. 17:45
Sønderbro Fight FFV Kløvermarken 2-1
734151
1 Ti 17-04-12
Kl. 17:45
Bk. Hellas CSC Engdraget 1-6
734154
1 Ti 17-04-12
Kl. 17:45
AIK Frederiksholm FC Udfordringen Valby IP, tribunen 0-6
734185
1 Ti 17-04-12
Kl. 17:45
IF Føroyar Sunred Beach Kløvermarken 7-0
734181
1 Ti 17-04-12
Kl. 19:30
Bk. Heimdal Bk. Olympia 1921 Kunst, Fælledparken 7-0
734182
1 Ti 17-04-12
Kl. 19:30
B.1950 Husum Bk Kunst, Ryparken 6-5
734153
1 Ti 17-04-12
Kl. 21:00
SSB HB Kunst, Bavnehøj IA 1-7
734160
1 On 18-04-12
Kl. 17:45
Dragør Bk. AB Tårnby Hollænderhallen 1-7
734164
1 On 18-04-12
Kl. 17:45
Volvox Amager FF Lersøparken 1-4
734179
1 On 18-04-12
Kl. 17:45
Tårnby FF Kastrup Bk. Vestamager Idrætsanlæg 0-3
734184
1 On 18-04-12
Kl. 18:00
Vigerslev Bk. BK 10 Kunst, Valby IP, tribunen 7-0
734166
1 On 18-04-12
Kl. 18:00
FC Sydhavnen Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen 6-3
734162
1 On 18-04-12
Kl. 19:30
Hajduk SPuL CBS Sport Kunst, Ryparken 2-3
734156
1 On 18-04-12
Kl. 21:00
MY Bk. Fremad Valby Kunst, Ryparken 0-3
734183
1 On 18-04-12
Kl. 21:00
Bk. Vestia Valby Bk. Kunst, Bavnehøj IA 1-2
734180
1 To 19-04-12
Kl. 17:45
BK Rødovre Sundby Bk. Rødovre Stadion. Opvisn. 2-4
734155
1 To 19-04-12
Kl. 17:45
Bk. Stefan Østerbro IF Rådvadsvej 0-5
734152
1 To 19-04-12
Kl. 18:00
Fk. Prespa VLI Kunst, Ryparken 2-3
734159
1 To 19-04-12
Kl. 19:30
Bk. Viktoria KFB Kunst, Fælledparken 3-6
Runde 2
978413
2 Ma 07-05-12
Kl. 18:30
Bispebjerg AB Tårnby Lersøparken 0-1
978416
2 Ma 07-05-12
Kl. 18:30
Rikken FC Bk. Fremad Valby Valby I P. Opvisn. 0-5
978417
2 Ti 08-05-12
Kl. 18:30
FC Udfordringen Vigerslev Bk. Valby IP, Gl. Afdeling 8-7
978414
2 On 09-05-12
Kl. 18:30
CBS Sport FC Sydhavnen Kløvermarken 9-8
978415
2 On 09-05-12
Kl. 18:30
CSC Bk. Union Kløvermarken 1-0
978410
2 Ma 14-05-12
Kl. 18:30
Sønderbro Fight VLI Kløvermarken 2-1
978409
2 Ti 22-05-12
Kl. 18:00
Bk. Heimdal KFB Kunst, Fælledparken 3-0
978408
2 On 23-05-12
Kl. 18:00
Østerbro IF Skovshoved Kunst, Fælledparken 3-2
978412
2 On 23-05-12
Kl. 18:30
Sundby Bk. HB Sundby/Kløvermarken 0-1
978404
2 On 23-05-12
Kl. 18:30
FA 2000 FB Frederiksberg IP, kunst 2-0
978405
2 On 23-05-12
Kl. 18:30
Kastrup Bk. Frem Røllikevej 2-0
978406
2 On 23-05-12
Kl. 18:30
Amager FF GVI John Tranums Alle 4-3
978407
2 On 23-05-12
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. B.1950 Jægersborg 4-0
978411
2 To 24-05-12
Kl. 18:30
Valby Bk. IF Føroyar Værkstedvej 1-4
Runde 3
736244
3 Ma 11-06-12
Kl. 19:00
Sønderbro Fight AB Tårnby Kløvermarken 3-4
736248
3 Ma 11-06-12
Kl. 19:30
Bk. Heimdal Kastrup Bk. Kunst, Fælledparken 1-0
736250
3 Ti 12-06-12
Kl. 18:00
Østerbro IF FA 2000 Kunst, Fælledparken 6-4
736247
3 Ti 12-06-12
Kl. 19:00
Amager FF Bk. Fremad Valby John Tranums Alle 7-2
736245
3 To 14-06-12
Kl. 19:00
CSC HB Kløvermarken 2-0
736249
3 To 14-06-12
Kl. 19:30
FC Udfordringen IF Føroyar Valby IP, Gl. Afdeling 1-3
736246
3 On 20-06-12
Kl. 19:00
Jægersborg Bk. CBS Sport Jægersborg 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Opdateret 4. april 2012:
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – Uge 16 - 16. – 19. april
2. runde – Uge 19 - 7. – 10. maj
3. runde – Uge 24 - 11. - 14. juni

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde jf. §23.
Resultatet fastsættes til 0-3 jf. §18.4.

Lavest rangerede hjemmehold har hjemmebane -dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".

Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning

30. November: Vision 2020, Kvindeseminar Øst

30. November: Indplacering til forårets turneringer

1. december: Repræsentantskabsmøde 2015 (deadline for lovforslag) 

21. Januar: Tilmelding til forårsturneringer

26. Januar: DBU Københavns repræsentantskabsmøde





DBU København DBU Københavns administration

Ved Sporsløjfen 10, 2
2100 København Ø.

Telefon nr. 3927 7144
Telefax nr. 3927 7244

Åbningstider:

Mandag til torsdag: kl. 08.30 - 16.00
Fredag: kl. 08.30 - 15.00

Telefontider:

Mandag til fredag: kl. 10.00 - 15.00

Dommervagten:

Lørdag: kl. 09.00 - 11.00 på telefon nr. 24 25 27 78
(OBS: Kun i udendørssæsonen)

 
 
Glemt adgangskode?
Indtast dit brugernavn eller email her, så vi din adgangskode til dig.
Brugernavn / E-Mail:
ELLER
 
Lav ny profil uden Facebook