Serie 5, P18/23 Forår, P23 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
546107
1 Ti 18-04-17
Kl. 18:00
Østerbro IF 8 Nørrebro United 4 Fælledparken 20-0
546110
1 On 19-04-17
Kl. 19:00
Sundby Bk. B.93 10 Sundby/Kløvermarken 1-11
546120
3 On 03-05-17
Kl. 18:30
Sundby Bk. Heimdal 5 Sundby/Kløvermarken 2-4
546113
2 07-05-17
Kl. 11:45
Nørrebro United 4 Sundby Bk. Kunst, Mimersparken UHT !
546112
Kampfakta
2 07-05-17
Kl. 15:15
B.93 10 CBS Sport Kunst, Ryparken 4-2
546114
2 Ti 09-05-17
Kl. 19:00
Heimdal 5 Østerbro IF 8 Fælledparken 1-0
546118
3 Fr 12-05-17
Kl. 18:30
Østerbro IF 8 Fremad Valby 6 Fælledparken 5-2
546117
3 14-05-17
Kl. 15:15
B.93 10 Nørrebro United 4 B 93 Svanemølleanlæg. 17-0
546122
Kampfakta
4 Ti 16-05-17
Kl. 21:00
Nørrebro United 4 CBS Sport Kunst, Ryparken 0-3
546123
4 On 17-05-17
Kl. 19:15
Heimdal 5 B.93 10 Fælledparken 3-6
546125
4 To 18-05-17
Kl. 19:30
Fremad Valby 6 Sundby Bk. Valby IP, tribunen 6-1
546129
5 28-05-17
Kl. 15:15
Nørrebro United 4 Heimdal 5 Kunst, Mimersparken 0-12
546127
5 28-05-17
Kl. 15:15
B.93 10 Fremad Valby 6 B 93 Svanemølleanlæg. 5-2
546135
6 To 01-06-17
Kl. 19:00
Fremad Valby 6 Nørrebro United 4 Valby IP, tribunen UHT !
546133
Kampfakta
6 To 08-06-17
Kl. 20:45
CBS Sport Heimdal 5 Kunst, Jens Jessens Vej 1-10
546154
Kampfakta
7 11-06-17
Kl. 11:45
CBS Sport Østerbro IF 8 Jens Jessens Vej 1-5
546139
7 Ti 13-06-17
Kl. 19:30
Heimdal 5 Fremad Valby 6 Fælledparken 3-1
546155
8 Fr 16-06-17
Kl. 18:15
Østerbro IF 8 Sundby Bk. Fælledparken 4-0
546159
8 18-06-17
Kl. 11:45
CBS Sport Fremad Valby 6 Jens Jessens Vej UHT !
546161
9 To 22-06-17
Kl. 19:30
B.93 10 Østerbro IF 8 Kunst, B93 2-3
546176
9 24-06-17
Kl. 15:00
Sundby Bk. CBS Sport Sundby/Kløvermarken HHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 18,19,20,21, 22 og 23. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen.

Egedal  Boldklub i pulje 18 og Sport København IF i pulje 20 er ikke-oprykningsberettigede som nyoprettede 1. hold. Disse hold vil derfor ikke komme i betragtning når man skal afgøre de øvrige holds placering i de to nævnte puljer. efter sæsonafslutning i foråret. Begge hold vil blive overført til Serie 5, pulje 17 for 1. hold til efteråret.