U19 Drenge Øst 2 Forår (98-99) (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
965482
1 Fr 31-03-17
Kl. 19:30
B.93 2 B 1903 Kunst, B93 3-2
965488
1 01-04-17
Kl. 11:00
Værløse BK Vallensbæk IF Værløse Stadion Kunstgræs 0-4
965485
Kampfakta
1 01-04-17
Kl. 15:00
Køge BK 2 Vordingborg IF Køge Stadion, Kunstgræs 3-3
965481
Kampfakta
1 02-04-17
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Herfølge BK 2 Lillevang Idrætscenter 5-1
965487
1 02-04-17
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF 2 FA 2000 Brøndby Stadion 3-3
965484
Kampfakta
1 02-04-17
Kl. 14:00
Nykøbing FC Lynge-Broby IF Zoo Banen (11 mands kunst) 4-1
965486
1 02-04-17
Kl. 15:00
Kalundborg GB Lyngby Boldklub 2 Munkesø Stadion Kunst 3-2
965489
Kampfakta
2 Ti 04-04-17
Kl. 19:00
Værløse BK KFUM BK, Roskilde Værløse Stadion Kunstgræs 1-3
965494
2 Ti 04-04-17
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF B.93 2 Frederiksberg Skole, kunstgræs 5-1
965493
2 08-04-17
Kl. 13:00
Vordingborg IF Nykøbing FC Vordingborg Stadion 3-0
965490
2 09-04-17
Kl. 11:30
Vallensbæk IF Brøndbyernes IF 2 Vallensbæk Idrætscenter kunst 5-1
965492
Kampfakta
2 09-04-17
Kl. 13:30
Lyngby Boldklub 2 Køge BK 2 Lyngby Stadion 2-3
965491
2 09-04-17
Kl. 15:00
FA 2000 Kalundborg GB Kunst, Jens Jessens Vej 5-1
965495
Kampfakta
2 09-04-17
Kl. 15:30
B 1903 Herfølge BK 2 B1903 4-2
965509
3 Ti 18-04-17
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF 2 Værløse BK Brøndby Stadion 1-6
965505
3 On 19-04-17
Kl. 18:45
B.93 2 Vordingborg IF B 93 Svanemølleanlæg. 1-3
965506
Kampfakta
3 On 19-04-17
Kl. 19:00
Nykøbing FC Lyngby Boldklub 2 Skovbanen (11 mands kunst) 4-2
965507
Kampfakta
3 On 19-04-17
Kl. 19:00
Køge BK 2 FA 2000 Køge Stadion 4-1
965504
3 On 19-04-17
Kl. 19:00
Herfølge BK 2 Lynge-Broby IF Herfølge Stadion Kunst 0-3
965508
3 To 20-04-17
Kl. 19:00
Kalundborg GB Vallensbæk IF Munkesø Stadion Kunst 0-5
965510
Kampfakta
4 22-04-17
Kl. 10:00
Brøndbyernes IF 2 KFUM BK, Roskilde Brøndby Stadion 1-1
965511
4 22-04-17
Kl. 11:00
Værløse BK Kalundborg GB Værløse Stadion 3-0
965513
Kampfakta
4 22-04-17
Kl. 11:15
FA 2000 Nykøbing FC Kunst, Jens Jessens Vej 0-7
965515
Kampfakta
4 22-04-17
Kl. 13:00
Vordingborg IF Herfølge BK 2 Vordingborg Stadion 5-0
965512
Kampfakta
4 23-04-17
Kl. 11:30
Vallensbæk IF Køge BK 2 Vallensbæk Idrætscenter kunst 4-2
965514
4 23-04-17
Kl. 13:30
Lyngby Boldklub 2 B.93 2 Lyngby Stadion 0-3
965516
4 23-04-17
Kl. 14:00
Lynge-Broby IF B 1903 Frederiksberg Skole, kunstgræs 0-1
965519
Kampfakta
5 On 26-04-17
Kl. 19:00
Herfølge BK 2 Lyngby Boldklub 2 Herfølge Stadion Kunst 4-1
965523
5 To 27-04-17
Kl. 19:00
Kalundborg GB Brøndbyernes IF 2 Munkesø Stadion 6-0
965518
5 29-04-17
Kl. 10:30
B 1903 Vordingborg IF B1903 3-2
965522
Kampfakta
5 29-04-17
Kl. 15:00
Køge BK 2 Værløse BK Køge Stadion 1-3
965521
Kampfakta
5 30-04-17
Kl. 13:00
Nykøbing FC Vallensbæk IF Anlæg syd (21) 3-1
965517
Kampfakta
5 30-04-17
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Lynge-Broby IF Lillevang Idrætscenter 3-0
965525
Kampfakta
6 Ti 02-05-17
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF 2 Køge BK 2 Brøndby Stadion 2-7
965526
6 Ti 02-05-17
Kl. 19:00
Værløse BK Nykøbing FC Værløse Stadion 0-0
965530
6 Ti 02-05-17
Kl. 19:00
Vordingborg IF Lynge-Broby IF Vordingborg Stadion 0-3
965527
6 On 03-05-17
Kl. 19:00
Vallensbæk IF B.93 2 Vallensbæk Idrætscenter kunst 3-4
965529
6 On 03-05-17
Kl. 19:30
Lyngby Boldklub 2 B 1903 Lyngby Stadion 0-8
965524
Kampfakta
6 To 04-05-17
Kl. 19:00
Kalundborg GB KFUM BK, Roskilde Munkesø Stadion 1-3
965528
6 To 04-05-17
Kl. 19:30
FA 2000 Herfølge BK 2 Jens Jessens Vej 8-4
965536
Kampfakta
7 06-05-17
Kl. 13:00
Nykøbing FC Brøndbyernes IF 2 Anlæg syd (21) 4-0
965531
Kampfakta
7 07-05-17
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Vordingborg IF Lillevang Idrætscenter 4-1
965535
7 07-05-17
Kl. 15:15
B.93 2 Værløse BK B 93 Svanemølleanlæg. 3-3
965532
7 07-05-17
Kl. 15:30
Lynge-Broby IF Lyngby Boldklub 2 Frederiksberg Skole, kunstgræs 4-1
965533
7 07-05-17
Kl. 15:30
B 1903 FA 2000 B1903 5-0
965538
Kampfakta
8 On 10-05-17
Kl. 19:00
Køge BK 2 KFUM BK, Roskilde Køge Stadion 2-4
965541
8 13-05-17
Kl. 11:00
Værløse BK Herfølge BK 2 Værløse Stadion 4-2
965543
8 13-05-17
Kl. 11:15
FA 2000 Lynge-Broby IF Kunst, Jens Jessens Vej 3-2
965542
8 14-05-17
Kl. 11:30
Vallensbæk IF B 1903 Vallensbæk Idrætscenter kunst 2-4
965544
8 14-05-17
Kl. 13:30
Lyngby Boldklub 2 Vordingborg IF Lyngby Stadion 2-5
965540
8 14-05-17
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF 2 B.93 2 Brøndby Stadion 3-6
965539
Kampfakta
8 14-05-17
Kl. 15:00
Kalundborg GB Nykøbing FC Munkesø Stadion 1-6
965549
9 On 17-05-17
Kl. 19:00
Herfølge BK 2 Brøndbyernes IF 2 Herfølge Stadion Kunst 5-5
965608
Kampfakta
10 To 18-05-17
Kl. 18:30
Nykøbing FC KFUM BK, Roskilde Anlæg syd (21) 3-0
965537
Kampfakta
7 To 18-05-17
Kl. 19:00
Køge BK 2 Kalundborg GB Køge Stadion 2-2
965546
Kampfakta
9 20-05-17
Kl. 13:00
Vordingborg IF FA 2000 Vordingborg Stadion 5-1
965551
Kampfakta
9 21-05-17
Kl. 13:00
Nykøbing FC Køge BK 2 Anlæg syd (21) 4-1
965534
7 21-05-17
Kl. 13:30
Vallensbæk IF Herfølge BK 2 Vallensbæk Idrætscenter kunst 18-1
965545
Kampfakta
9 21-05-17
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Lyngby Boldklub 2 Lillevang Idrætscenter 0-8
965550
9 21-05-17
Kl. 15:15
B.93 2 Kalundborg GB Kunst, Ryparken 3-1
965548
9 21-05-17
Kl. 15:30
B 1903 Værløse BK B1903 2-4
965547
Kampfakta
9 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF Vallensbæk IF Frederiksberg Skole, kunstgræs 3-4
350194
10 27-05-17
Kl. 11:15
FA 2000 Lyngby Boldklub 2 Jens Jessens Vej 0-0
965609
Kampfakta
10 27-05-17
Kl. 13:30
Køge BK 2 B.93 2 Køge Stadion 3-0
350193
10 28-05-17
Kl. 11:30
Vallensbæk IF Vordingborg IF Vallensbæk Idrætscenter kunst 3-3
350191
Kampfakta
10 28-05-17
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF 2 B 1903 Brøndby Stadion 1-5
350198
11 Ti 30-05-17
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF Brøndbyernes IF 2 Frederiksberg Skole, kunstgræs 7-1
350199
11 On 31-05-17
Kl. 18:30
B 1903 Kalundborg GB B1903 6-0
350200
Kampfakta
11 On 31-05-17
Kl. 19:00
Herfølge BK 2 Køge BK 2 Herfølge Stadion Kunst 1-2
350201
Kampfakta
11 To 01-06-17
Kl. 19:15
B.93 2 Nykøbing FC Kunst, B93 2-3
350195
11 Fr 02-06-17
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde FA 2000 Lillevang Idrætscenter UHT !
350196
11 Fr 02-06-17
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 2 Vallensbæk IF Lyngby Stadion 1-1
350197
Kampfakta
11 03-06-17
Kl. 13:00
Vordingborg IF Værløse BK Vordingborg Stadion 0-1
965520
5 Ti 06-06-17
Kl. 19:00
B.93 2 FA 2000 B 93 Svanemølleanlæg. 1-0
350205
12 To 08-06-17
Kl. 19:00
Kalundborg GB Lynge-Broby IF Munkesø Stadion 5-0
350206
12 10-06-17
Kl. 10:30
Brøndbyernes IF 2 Vordingborg IF Brøndby Stadion 1-0
350207
12 10-06-17
Kl. 11:00
Værløse BK Lyngby Boldklub 2 Værløse Stadion 2-2
350204
Kampfakta
12 10-06-17
Kl. 15:00
Køge BK 2 B 1903 Køge Stadion 0-0
350208
12 11-06-17
Kl. 11:30
Vallensbæk IF FA 2000 Vallensbæk Idrætscenter kunst 2-3
350203
Kampfakta
12 11-06-17
Kl. 13:00
Nykøbing FC Herfølge BK 2 Anlæg syd (21) 6-1
350202
Kampfakta
12 11-06-17
Kl. 15:15
B.93 2 KFUM BK, Roskilde B 93 Svanemølleanlæg. 2-3
350192
10 Ti 13-06-17
Kl. 18:30
Værløse BK Lynge-Broby IF Værløse Stadion 3-5
965496
Kampfakta
3 Ti 13-06-17
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde B 1903 Lillevang Idrætscenter 3-1
350190
10 On 14-06-17
Kl. 19:00
Kalundborg GB Herfølge BK 2 Munkesø Stadion 6-1
350213
Kampfakta
13 17-06-17
Kl. 12:00
Lynge-Broby IF Køge BK 2 Frederiksberg Skole, kunstgræs 2-5
350214
Kampfakta
13 17-06-17
Kl. 13:00
B 1903 Nykøbing FC B1903 3-5
350215
13 17-06-17
Kl. 13:00
Herfølge BK 2 B.93 2 Herfølge Stadion Kunst 5-3
350209
Kampfakta
13 17-06-17
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Vallensbæk IF Lillevang Idrætscenter 4-3
350210
13 17-06-17
Kl. 13:00
FA 2000 Værløse BK Jens Jessens Vej 1-5
350211
13 17-06-17
Kl. 13:00
Lyngby Boldklub 2 Brøndbyernes IF 2 Lyngby Stadion 4-2
350212
13 17-06-17
Kl. 13:00
Vordingborg IF Kalundborg GB Vordingborg Stadion UHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. Reglerne for flytning af kampe er ellers uændret.