Herre Senior 2 7M Forår, P3 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
433757
1 To 06-04-17
Kl. 19:00
Sundby KFUM Deportivo Montecristo 2 Kløvermarken 5-1
433755
1 Fr 07-04-17
Kl. 19:15
Oversidder Østerbro IF 3
433758
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 14:00
Nørrebro United 4 Ålenes FF Kunst, Nørrebroparken 2-2
433759
1 09-04-17
Kl. 15:15
FB 5 BK 10 Kunst, Jens Jessens Vej 6-3
433756
1 09-04-17
Kl. 15:15
FC 97 Pioneren 2 Kunst, Ryparken HHT !
433762
2 Ma 17-04-17
Kl. 22:00
Pioneren 2 Oversidder Vigerslevparken
433761
2 Ti 18-04-17
Kl. 18:30
Østerbro IF 3 Nørrebro United 4 Fælledparken 3-1
433764
2 On 19-04-17
Kl. 19:00
BK 10 Sundby KFUM Valby IP, Gl. Afdeling 4-1
433760
Kampfakta
2 Fr 21-04-17
Kl. 18:00
Ålenes FF FB 5 Kløvermarken 1-1
433763
2 22-04-17
Kl. 13:15
Deportivo Montecristo 2 FC 97 Kunst, Lundehusparken UHT !
433765
Kampfakta
3 Fr 28-04-17
Kl. 18:00
Ålenes FF Østerbro IF 3 Kløvermarken 2-2
433766
3 Fr 28-04-17
Kl. 19:15
Oversidder Deportivo Montecristo 2
433767
3 30-04-17
Kl. 10:00
FC 97 BK 10 Kunst, Ryparken HMH !
433768
3 30-04-17
Kl. 15:15
Nørrebro United 4 Pioneren 2 Kunst, Nørrebroparken 12-1
433770
4 Ti 02-05-17
Kl. 18:30
Østerbro IF 3 FB 5 Fælledparken 2-2
433771
Kampfakta
4 Ti 02-05-17
Kl. 19:00
Pioneren 2 Ålenes FF Vigerslevparken 1-2
433774
4 On 03-05-17
Kl. 19:30
BK 10 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
433772
4 To 04-05-17
Kl. 19:00
Sundby KFUM FC 97 Kløvermarken HHT !
433773
4 06-05-17
Kl. 14:30
Deportivo Montecristo 2 Nørrebro United 4 Kunst, Lundehusparken 4-8
433769
3 07-05-17
Kl. 11:45
FB 5 Sundby KFUM Jens Jessens Vej 0-2
433777
5 Ti 09-05-17
Kl. 18:30
Østerbro IF 3 Pioneren 2 Fælledparken 3-3
433775
Kampfakta
5 Fr 12-05-17
Kl. 11:30
Ålenes FF Deportivo Montecristo 2 Kløvermarken 1-1
433776
5 Fr 12-05-17
Kl. 19:15
Oversidder Sundby KFUM
433778
5 14-05-17
Kl. 15:15
Nørrebro United 4 BK 10 Kunst, Nørrebroparken 6-2
433781
6 Ti 16-05-17
Kl. 19:00
Pioneren 2 FB 5 Vigerslevparken 2-5
433784
Kampfakta
6 On 17-05-17
Kl. 19:15
BK 10 Ålenes FF Kunst, Valby IP, tribunen 3-3
433782
6 To 18-05-17
Kl. 19:00
Sundby KFUM Nørrebro United 4 Kløvermarken 0-4
433779
5 21-05-17
Kl. 15:15
FB 5 FC 97 Jens Jessens Vej UHT !
433780
6 21-05-17
Kl. 15:15
FC 97 Oversidder Kunst, Ryparken HHT !
433783
6 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
Deportivo Montecristo 2 Østerbro IF 3 Kunst, Lundehusparken 2-1
433789
7 Ma 29-05-17
Kl. 22:00
FB 5 Oversidder Jens Jessens Vej
433786
7 Ti 30-05-17
Kl. 18:30
Østerbro IF 3 BK 10 Fælledparken 7-1
433787
7 To 01-06-17
Kl. 19:00
Pioneren 2 Deportivo Montecristo 2 Vigerslevparken 1-3
433785
Kampfakta
7 Fr 02-06-17
Kl. 18:00
Ålenes FF Sundby KFUM Kløvermarken 4-0
433788
7 03-06-17
Kl. 12:30
Nørrebro United 4 FC 97 Kunst, Nørrebroparken UHT !
433794
8 On 07-06-17
Kl. 19:30
BK 10 Pioneren 2 Kunst, Valby IP, tribunen 6-5
433792
8 To 08-06-17
Kl. 19:00
Sundby KFUM Østerbro IF 3 Kløvermarken 2-4
433790
8 Fr 09-06-17
Kl. 19:15
Oversidder Nørrebro United 4
433791
8 11-06-17
Kl. 13:30
FC 97 Ålenes FF Kunst, Ryparken HHT !
433793
8 Ma 12-06-17
Kl. 19:30
FB 5 Deportivo Montecristo 2 Jens Jessens Vej 2-4
433796
9 Ti 13-06-17
Kl. 18:30
Østerbro IF 3 FC 97 Fælledparken UHT !
433797
9 To 15-06-17
Kl. 19:00
Pioneren 2 Sundby KFUM Vigerslevparken 1-5
433795
9 Fr 16-06-17
Kl. 18:00
Ålenes FF Oversidder Kløvermarken
433799
9 17-06-17
Kl. 12:00
Deportivo Montecristo 2 BK 10 Kunst, Lundehusparken 2-4
433798
9 17-06-17
Kl. 13:30
Nørrebro United 4 FB 5 Kunst, Nørrebroparken UHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: De syv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1,2,3 og 4. 

 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal     kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1, 2, 3 og 4.