Herre Senior 2 7M Forår, P2 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
433713
1 To 06-04-17
Kl. 19:00
ØKF B.93 Kløvermarken 2-3
433712
1 Fr 07-04-17
Kl. 18:30
Valby Bk. 2 Oversidder Værkstedvej
433714
1 09-04-17
Kl. 10:00
FA 2000 2 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
433711
1 09-04-17
Kl. 12:15
Østerbro IF 4 KFB 2 Fælledparken 2-1
433710
1 09-04-17
Kl. 13:00
A.C Academics HB Kunst, Lundehusparken 4-2
433718
2 Ti 18-04-17
Kl. 18:00
Oversidder Østerbro IF 4
433716
2 To 20-04-17
Kl. 19:00
HB ØKF Fælledparken 2-2
433717
2 Fr 21-04-17
Kl. 19:15
KFB 2 A.C Academics Kløvermarken 4-0
433719
2 23-04-17
Kl. 10:00
Oversidder Valby Bk. 2
433715
2 23-04-17
Kl. 15:15
B.93 FA 2000 2 Kunst, B93 2-9
433723
3 To 27-04-17
Kl. 19:00
ØKF KFB 2 Kløvermarken 0-2
433724
3 30-04-17
Kl. 10:30
FA 2000 2 Valby Bk. 2 Kunst, Jens Jessens Vej 6-3
433722
3 30-04-17
Kl. 12:15
Østerbro IF 4 Oversidder Fælledparken
433721
3 30-04-17
Kl. 13:00
A.C Academics Oversidder Kunst, Lundehusparken
433720
3 30-04-17
Kl. 15:00
B.93 HB Kunst, B93 2-2
433728
4 Ma 01-05-17
Kl. 18:00
Oversidder ØKF
433725
4 To 04-05-17
Kl. 21:00
HB FA 2000 2 Kunst, Ryparken 4-10
433727
4 Fr 05-05-17
Kl. 18:30
Valby Bk. 2 Østerbro IF 4 Værkstedvej 0-2
433726
4 Fr 05-05-17
Kl. 19:15
KFB 2 B.93 Kløvermarken 4-0
433729
4 06-05-17
Kl. 15:00
Oversidder A.C Academics
433730
5 On 17-05-17
Kl. 19:15
B.93 Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
433733
5 To 18-05-17
Kl. 18:15
ØKF Oversidder Kløvermarken
433732
5 To 18-05-17
Kl. 19:30
HB KFB 2 Fælledparken 2-4
433731
5 20-05-17
Kl. 13:15
A.C Academics Valby Bk. 2 Kunst, Lundehusparken 5-4
433734
5 21-05-17
Kl. 10:00
FA 2000 2 Østerbro IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej 6-2
433738
6 On 24-05-17
Kl. 18:00
Oversidder HB
433737
6 Fr 26-05-17
Kl. 18:30
Valby Bk. 2 ØKF Værkstedvej 8-3
433739
6 27-05-17
Kl. 10:30
Oversidder B.93
433735
6 28-05-17
Kl. 12:15
Østerbro IF 4 A.C Academics Fælledparken 0-1
433740
7 On 31-05-17
Kl. 19:30
B.93 Valby Bk. 2 B 93 Svanemølleanlæg. 1-5
433743
7 To 01-06-17
Kl. 19:15
ØKF Østerbro IF 4 Kløvermarken 1-7
433741
7 To 01-06-17
Kl. 19:30
HB Oversidder Fælledparken
433742
7 Fr 02-06-17
Kl. 19:15
KFB 2 Oversidder Kløvermarken
433744
7 04-06-17
Kl. 10:00
FA 2000 2 A.C Academics Kunst, Jens Jessens Vej 4-6
433747
8 Fr 09-06-17
Kl. 18:30
Valby Bk. 2 HB Værkstedvej UHT !
433749
8 10-06-17
Kl. 12:30
Oversidder KFB 2
433746
8 11-06-17
Kl. 12:15
Østerbro IF 4 B.93 Fælledparken 2-3
433748
8 11-06-17
Kl. 13:00
FA 2000 2 Oversidder Jens Jessens Vej
433745
8 11-06-17
Kl. 13:00
A.C Academics ØKF Kunst, Lundehusparken UHT !
433754
9 On 14-06-17
Kl. 18:00
Oversidder Oversidder
433750
9 On 14-06-17
Kl. 20:00
B.93 A.C Academics B 93 Svanemølleanlæg. 0-2
433752
9 To 15-06-17
Kl. 19:00
KFB 2 Valby Bk. 2 Kløvermarken 4-3
433753
9 To 15-06-17
Kl. 19:15
ØKF FA 2000 2 Kløvermarken 2-5
433751
9 To 15-06-17
Kl. 19:30
HB Østerbro IF 4 Fælledparken 1-4
433736
6 17-06-17
Kl. 11:15
KFB 2 FA 2000 2 Kløvermarken 1-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: De syv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1,2,3 og 4. 

 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal     kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1, 2, 3 og 4.