U19 Drenge M (98-99) Forår (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
427897
1 On 05-04-17
Kl. 18:15
KFUM AB Tårnby Emdrupparken 0-5
427894
1 Fr 07-04-17
Kl. 18:30
B 93 3 Kastrup Bk. B 93 Svanemølleanlæg. 4-2
427896
1 08-04-17
Kl. 14:00
Hvidovre 2 FB Avedøre Stadion Kunstgræs 1-1
427898
1 09-04-17
Kl. 11:45
Fremad Valby KB 2 Kunst, Valby IP, tribunen 3-1 !
427893
1 09-04-17
Kl. 13:30
B 1903 2 Dragør BK B1903 1-0
427900
2 Ti 18-04-17
Kl. 19:15
Dragør BK KFUM Kunst, Dragør Bk. 3-6
427901
2 Fr 21-04-17
Kl. 18:30
Kastrup Bk. B 1903 2 Røllikevej UHT !
427903
Kampfakta
2 Fr 21-04-17
Kl. 18:30
KB 2 Hvidovre 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-1
427902
2 23-04-17
Kl. 11:45
FB B 93 3 Jens Jessens Vej 1-1
427899
2 23-04-17
Kl. 13:30
AB Tårnby Fremad Valby Tårnby Stadion 8-0 !
427907
3 On 26-04-17
Kl. 18:00
KFUM Kastrup Bk. Emdrupparken 2-7
427906
3 Fr 28-04-17
Kl. 18:00
B 93 3 KB 2 B 93 Svanemølleanlæg. 3-0
427908
3 30-04-17
Kl. 11:45
Fremad Valby Hvidovre 2 Kunst, Valby IP, tribunen 2-5 !
427904
3 30-04-17
Kl. 13:30
AB Tårnby Dragør BK Tårnby Stadion 2-0
427905
3 30-04-17
Kl. 15:15
B 1903 2 FB B1903 0-6
427912
4 Ti 02-05-17
Kl. 19:00
Dragør BK Fremad Valby Dragør Bk 9-1 !
427913
4 Fr 05-05-17
Kl. 18:30
Kastrup Bk. AB Tårnby Røllikevej 0-2
427917
4 Fr 05-05-17
Kl. 18:30
KB 2 B 1903 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej UHT !
427915
4 07-05-17
Kl. 13:30
Hvidovre 2 B 93 3 Hvidovre IF's baner 1-0
427916
4 07-05-17
Kl. 13:30
FB KFUM Jens Jessens Vej 1-4
427920
5 Ti 09-05-17
Kl. 19:00
Dragør BK Kastrup Bk. Dragør Bk 3-4
427921
5 On 10-05-17
Kl. 19:00
KFUM KB 2 Emdrupparken 4-0
427919
5 On 10-05-17
Kl. 19:30
B 1903 2 Hvidovre 2 B1903 3-2
427926
6 To 18-05-17
Kl. 18:30
Hvidovre 2 KFUM Avedøre Stadion Kunstgræs 2-4
427923
6 Fr 19-05-17
Kl. 18:00
B 93 3 B 1903 2 B 93 Svanemølleanlæg. 4-3
427924
6 Fr 19-05-17
Kl. 18:30
Kastrup Bk. Fremad Valby Røllikevej 6-1 !
427928
Kampfakta
6 Fr 19-05-17
Kl. 19:00
KB 2 AB Tårnby Kunst, KB, P. Bangs Vej 1-5
427927
6 21-05-17
Kl. 11:45
FB Dragør BK Jens Jessens Vej 1-3
427930
7 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
Dragør BK KB 2 Dragør Bk 2-1
427933
7 On 24-05-17
Kl. 19:00
KFUM B 93 3 Emdrupparken 4-0
427931
7 Fr 26-05-17
Kl. 18:30
Kastrup Bk. FB Røllikevej 2-0
427934
7 28-05-17
Kl. 11:45
Fremad Valby B 1903 2 Valby IP, tribunen HHT !
427929
7 28-05-17
Kl. 13:30
AB Tårnby Hvidovre 2 Tårnby Stadion UHT !
427937
8 Ti 06-06-17
Kl. 19:30
Hvidovre 2 Dragør BK Avedøre Stadion Kunstgræs 1-2
427938
8 Ti 06-06-17
Kl. 19:30
Fremad Valby FB Kunst, Valby IP, tribunen 2-7 !
427935
8 On 07-06-17
Kl. 19:30
B 1903 2 KFUM B1903 4-7
427939
Kampfakta
8 On 07-06-17
Kl. 20:30
KB 2 Kastrup Bk. Kunst, KB, P. Bangs Vej 0-7
427918
5 11-06-17
Kl. 11:45
AB Tårnby FB Tårnby Stadion 3-0
427922
5 11-06-17
Kl. 11:45
Fremad Valby B 93 3 Kunst, Valby IP, tribunen HHT !
427940
9 Fr 16-06-17
Kl. 18:30
AB Tårnby B 1903 2 Tårnby Stadion 5-1
427941
9 Fr 16-06-17
Kl. 18:30
Dragør BK B 93 3 Dragør Bk 1-1
427942
9 Fr 16-06-17
Kl. 18:30
Kastrup Bk. Hvidovre 2 Røllikevej 5-0
427943
9 Fr 16-06-17
Kl. 18:30
KFUM Fremad Valby Emdrupparken UHT !
427944
9 Fr 16-06-17
Kl. 18:30
FB KB 2 Frederiksberg IP, kunst 4-3
427936
8 Ma 19-06-17
Kl. 19:00
B 93 3 AB Tårnby B 93 Svanemølleanlæg. HHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144