Turneringer og resultater

Landsdækkende turneringer, herrer

Dommerne i Danmarksturneringen - efterår 2014

Superliga-dommere

Anders Poulsen (FIFA Category 3)

Benjamin Svedborg (NY)

Dennis Mogensen 

Jakob Kehlet (FIFA Category 2)

Jens Maae (FIFA Category 3)

Jørgen Nielsen (NY)
 
Kenn Hansen (FIFA Category 1)

Lars Christoffersen  

Mads-Kristoffer Kristoffersen (FIFA Category 3)

Michael Johansen (FIFA Category 3)

Michael Tykgaard (FIFA Category 2)

Peter Kjærsgaard-Andersen 

Peter Rasmussen 



Superliga-linjedommere

Amir Sabic

Anders Nørrestrand

Brian Qvist 

Casper Kristensen

Christian Brixen

Daniel R. Nørgaard

Darko Haramija

David Vang Andersen 

Dennis Rasmussen (FIFA)

Derya Oguz (FIFA)

Heine Sørensen (FIFA) 

Henrik Kristensen (FIFA)

Henrik Larsen (FIFA)

Henrik Malmberg

Henrik Sønderby (FIFA)

Jakob Bille (FIFA)

Jannik Vinther

Lars Hummelgaard (FIFA)

Lars Rix (FIFA)

Niels Høg (FIFA)

Ole Kronlykke Hansen

Torben Jensen




Divisionslinjedommere

Allan Nørager Hansen

Constantin Ilie

Ejub Avdic

Elvis Boric (NY)

Frederik Bak 

Henrik C. Spetzler

Jacob Højrup Vendelbo

Jakob Mastrup

Paul Knudsen

Rasmus Hornemann – (NY)

Søren Lehmann 

Torsten Konggaard Nielsen

Troels N. Jespersen

Victor Skytte



Nordic Bet Liga-dommere

Benjamin W. Jantzen

Benjamin Leander – (NY)

Brian Lindorf Hansen

Casper Thorsøe Jr.

Chris Johansen

Henning Jensen

Henrik Overgaard

Jesper Nielsen 

Kasper Madsen 

Lars S. Jensen

Michael V. Jensen

Morten Krogh

Thomas Kurt Lo Turco



2. divisionsdommere

Allan Borgstrøm – (NY)

Allan Staal

Andreas Knudsen

Aydin Uslu 

Esad Deronjic – (NY)

Hans Henrik Højte Hansen

Henrik Mortensen

Jakob A. Sundberg

Jens Madsen 

Jesper Dahl

Jim Jeppesen – (NY)

Jonas Hansen

Kenneth Sørensen

Martin Braun Christensen

Martin Køster

Martin Olsgaard

Martin Rasmussen

Paw Johansen

Peter Feigh

Sandi Putros

Simon Ziegler

Steffen L. Christensen

Thomas Dahl Strandberg

Yasin Seker



Kvinde 3F Ligaen

Betina Engelbrecht 

Frida Mia Klarlund Nielsen

Kristina Husballe (FIFA Category 3)

Marianne Svendsen (FIFA Category 3)

Sidsel Fabricius Rasmussen 

Tinna H. Christensen 



Kvinde 1. division

Anette Thomsen 

Ditte Hegerlund 

Katrine Wulff Stensholm 

Mathilde Abildgaard (FIFA Linjedommer)

Tina Madsen

Vivi Grewy Kattenhøj

 


Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning
 
 
Glemt adgangskode?
Indtast dit brugernavn eller email her, så vi din adgangskode til dig.
Brugernavn / E-Mail:
ELLER
 
Lav ny profil uden Facebook