|
516599
|
fr02-09 2022
|
18:00
|
|
|
|
|
|
|
516597
|
lø03-09 2022
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
|
516598
|
lø03-09 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
|
516600
|
lø03-09 2022
|
16:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
516601
|
sø04-09 2022
|
14:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
516606
|
fr09-09 2022
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
516604
|
lø10-09 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
516602
|
sø11-09 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
516603
|
sø11-09 2022
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
516605
|
sø11-09 2022
|
16:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
UHT
|
|
|
|
516608
|
lø17-09 2022
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
516609
|
lø17-09 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
516610
|
lø17-09 2022
|
16:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
UHT
|
|
|
516607
|
lø17-09 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
516611
|
sø18-09 2022
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
516614
|
fr23-09 2022
|
18:00
|
|
|
|
|
|
|
516613
|
lø24-09 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
516616
|
sø25-09 2022
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
516612
|
sø25-09 2022
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
516615
|
sø25-09 2022
|
16:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
516618
|
lø01-10 2022
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
516617
|
lø01-10 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
516619
|
sø02-10 2022
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
|
516620
|
sø02-10 2022
|
16:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
527176
|
on05-10 2022
|
20:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
527175
|
fr07-10 2022
|
18:00
|
|
|
|
|
|
|
527177
|
fr07-10 2022
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
527172
|
lø08-10 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
527171
|
lø08-10 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
527170
|
ma10-10 2022
|
19:45
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
527182
|
lø15-10 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
527178
|
lø15-10 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
527184
|
sø16-10 2022
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
527181
|
sø16-10 2022
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
527183
|
sø16-10 2022
|
16:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
527188
|
fr21-10 2022
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
527185
|
lø22-10 2022
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
527186
|
lø22-10 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HHT
|
|
|
527189
|
sø23-10 2022
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
527190
|
sø23-10 2022
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
|
527191
|
lø29-10 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
527192
|
sø30-10 2022
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
527193
|
sø30-10 2022
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
527194
|
sø30-10 2022
|
10:00
|
|
|
HIK
|
UHT
|
|
|
527197
|
sø30-10 2022
|
10:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i pulje
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned