Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10. apr 2023
22:00
Stefan 5
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
11. apr 2023
19:30
Skjold 7
4
Skjold 11
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2023
19:00
ØKF
1
Olympiakos København
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2023
19:15
Fremad Valby 7
4
B93
9
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2023
22:00
Oversidder
Skjold 7
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
20:30
Olympiakos København
0
Volvox
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2023
19:15
HB 10
5
Stefan 5
1
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
12:45
Skjold 11
5
Fremad Valby 7
0
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2023
18:45
Volvox
5
Stefan 5
1
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2023
19:15
B93
6
ØKF
6
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
19:30
Skjold 7
0
HB 10
2
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
19:00
ØKF
0
Skjold 11
1
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
19:15
Fremad Valby 7
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
20:30
Olympiakos København
B93
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2023
22:00
Oversidder
ØKF
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
19:00
Stefan 5
3
Skjold 7
2
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
20:45
Skjold 11
7
Olympiakos København
2
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2023
18:30
Volvox
6
HB 10
2
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
11:15
HB 10
3
Fremad Valby 7
2
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
18:45
Volvox
4
Skjold 7
0
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
19:00
ØKF
3
HB 10
1
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
19:15
Fremad Valby 7
4
Stefan 5
3
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
20:30
Olympiakos København
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
16:00
B93
2
Skjold 11
3
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2023
22:00
Oversidder
B93
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
19:00
Stefan 5
3
ØKF
4
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
19:30
Skjold 7
3
Fremad Valby 7
2
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
20:45
Skjold 11
3
Volvox
3
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
13:45
HB 10
3
Olympiakos København
1
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2023
18:45
Volvox
4
Fremad Valby 7
1
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2023
19:00
ØKF
4
Skjold 7
0
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2023
20:30
Olympiakos København
6
Stefan 5
5
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
20:30
Skjold 11
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2023
19:15
B93
6
HB 10
3
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2023
18:00
B93
Volvox
HHT
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2023
22:00
Volvox
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
18:15
Skjold 7
1
Olympiakos København
3
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2023
19:15
Fremad Valby 7
0
ØKF
1
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2023
19:30
Stefan 5
B93
UHT
|
|||||||||||||||||||
06. jun 2023
18:00
HB 10
0
Skjold 11
2
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
Olympiakos København
1
Fremad Valby 7
3
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
B93
Skjold 7
HHT
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
Skjold 11
0
Stefan 5
0
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
ØKF
1
Volvox
2
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
HB 10
Oversidder
|
Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023
Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de 4 dårligste nr. 8 på tværs af puljerne rykker ned
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.