|
302992
|
on30-03 2022
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
303002
|
fr01-04 2022
|
19:15
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
|
303001
|
fr01-04 2022
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
302978
|
lø02-04 2022
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
302977
|
sø03-04 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
5
|
|
302983
|
ma04-04 2022
|
20:15
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
|
303042
|
fr08-04 2022
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
2
|
|
303007
|
lø09-04 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
303041
|
lø09-04 2022
|
14:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
303005
|
sø10-04 2022
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
303004
|
sø10-04 2022
|
16:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
UHT
|
|
|
303043
|
to14-04 2022
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
303048
|
to14-04 2022
|
12:00
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
303047
|
to14-04 2022
|
14:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
303045
|
ma18-04 2022
|
10:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
303046
|
on20-04 2022
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
303086
|
on20-04 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
3
|
|
303111
|
fr22-04 2022
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
303085
|
sø24-04 2022
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
|
303087
|
sø24-04 2022
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
303110
|
sø24-04 2022
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
303044
|
ti26-04 2022
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
4
|
|
303121
|
on27-04 2022
|
18:30
|
|
|
B1903
|
|
|
|
303199
|
fr29-04 2022
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
3
|
|
303112
|
lø30-04 2022
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
303113
|
sø01-05 2022
|
16:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
303120
|
sø01-05 2022
|
16:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
303198
|
to05-05 2022
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
303210
|
fr06-05 2022
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
303205
|
fr06-05 2022
|
19:15
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
303208
|
sø08-05 2022
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
303200
|
sø08-05 2022
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
303202
|
sø08-05 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
3
|
|
303220
|
on11-05 2022
|
20:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
303212
|
to12-05 2022
|
19:15
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
303211
|
lø14-05 2022
|
16:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
1
|
|
303215
|
sø15-05 2022
|
10:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
303223
|
sø15-05 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
303204
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
303229
|
fr20-05 2022
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
303238
|
fr20-05 2022
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
303231
|
fr20-05 2022
|
19:15
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
303224
|
sø22-05 2022
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
303232
|
sø22-05 2022
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
303225
|
sø22-05 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
2
|
|
303245
|
ti24-05 2022
|
19:30
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
303221
|
to26-05 2022
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
303244
|
lø28-05 2022
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
303243
|
sø29-05 2022
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
303249
|
sø29-05 2022
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
4
|
|
303250
|
sø29-05 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
303247
|
sø29-05 2022
|
16:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
303406
|
fr03-06 2022
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
|
303403
|
fr03-06 2022
|
19:15
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
303402
|
fr03-06 2022
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
303255
|
sø05-06 2022
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
303088
|
sø12-06 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
303003
|
ti14-06 2022
|
19:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
303256
|
on15-06 2022
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
303251
|
to16-06 2022
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
3
|
|
303476
|
lø18-06 2022
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
303477
|
sø19-06 2022
|
10:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
303479
|
sø19-06 2022
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
303480
|
sø19-06 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
303481
|
sø19-06 2022
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
303407
|
sø19-06 2022
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
Frederiksholm Sydhavnen 2
3
|
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 2 - 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 12 i pulje 2 - 5 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2 efter foråret 2022.