|
501994
|
ti17-08 2021
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
501993
|
fr20-08 2021
|
20:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
|
502002
|
sø22-08 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
502008
|
fr27-08 2021
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
502009
|
lø28-08 2021
|
12:00
|
|
|
Lersøparken
|
UHT
|
|
|
502007
|
sø29-08 2021
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
|
502004
|
ma30-08 2021
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
502022
|
fr03-09 2021
|
20:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
502282
|
lø04-09 2021
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
502283
|
lø04-09 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
502284
|
sø05-09 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
502027
|
ma06-09 2021
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
502310
|
fr10-09 2021
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
502336
|
fr10-09 2021
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
503929
|
lø11-09 2021
|
12:00
|
|
|
Lersøparken
|
UHT
|
|
|
502287
|
sø12-09 2021
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
502323
|
sø12-09 2021
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
503933
|
ti14-09 2021
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
503934
|
on15-09 2021
|
17:45
|
|
|
B1903
|
|
|
|
503932
|
fr17-09 2021
|
20:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
504072
|
fr17-09 2021
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
503935
|
lø18-09 2021
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
504075
|
lø18-09 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
502281
|
sø19-09 2021
|
14:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
504667
|
ti21-09 2021
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
504732
|
lø25-09 2021
|
12:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
504673
|
lø25-09 2021
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
504665
|
sø26-09 2021
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
504660
|
sø26-09 2021
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
504661
|
sø26-09 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
506188
|
on29-09 2021
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
504832
|
fr01-10 2021
|
20:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
506190
|
fr01-10 2021
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
506193
|
sø03-10 2021
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
504944
|
ti05-10 2021
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
506201
|
ti05-10 2021
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
506203
|
lø09-10 2021
|
12:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
506200
|
lø09-10 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
506194
|
sø10-10 2021
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
506198
|
sø10-10 2021
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
506202
|
sø10-10 2021
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
506564
|
on13-10 2021
|
20:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
506563
|
to14-10 2021
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
506215
|
fr15-10 2021
|
20:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
506569
|
lø16-10 2021
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
506214
|
sø17-10 2021
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
506577
|
sø17-10 2021
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
502309
|
on20-10 2021
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
502006
|
to21-10 2021
|
21:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
501998
|
fr22-10 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501992
|
sø24-10 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
501996
|
sø24-10 2021
|
16:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
506741
|
ti26-10 2021
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
506580
|
fr29-10 2021
|
19:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
506759
|
lø30-10 2021
|
12:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
506585
|
lø30-10 2021
|
13:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
506578
|
sø31-10 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
506733
|
sø31-10 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UMH
|
|
|
502005
|
on03-11 2021
|
18:45
|
|
|
B1903
|
|
|
|
506189
|
on03-11 2021
|
20:00
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
507255
|
sø07-11 2021
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
507257
|
sø07-11 2021
|
12:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
624085
|
sø07-11 2021
|
12:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
624087
|
sø07-11 2021
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
624230
|
sø07-11 2021
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
624235
|
sø07-11 2021
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 rykker ned