|
501789
|
fr20-08 2021
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501788
|
sø22-08 2021
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
501792
|
sø22-08 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
501790
|
on25-08 2021
|
20:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501793
|
fr27-08 2021
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
501831
|
fr27-08 2021
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
501830
|
fr27-08 2021
|
19:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HHT
|
|
|
501829
|
lø28-08 2021
|
14:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
501794
|
sø29-08 2021
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
501832
|
sø29-08 2021
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
501834
|
fr03-09 2021
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501836
|
lø04-09 2021
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501835
|
sø05-09 2021
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
501841
|
sø05-09 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501842
|
sø05-09 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
501833
|
sø05-09 2021
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501843
|
fr10-09 2021
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
501848
|
fr10-09 2021
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
501847
|
lø11-09 2021
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501846
|
lø11-09 2021
|
14:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
501849
|
sø12-09 2021
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
|
501850
|
lø18-09 2021
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501854
|
lø18-09 2021
|
14:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
501852
|
sø19-09 2021
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
501855
|
sø19-09 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501851
|
ti21-09 2021
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501853
|
ti21-09 2021
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501858
|
fr24-09 2021
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
501911
|
fr24-09 2021
|
19:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501918
|
lø25-09 2021
|
14:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
501919
|
sø26-09 2021
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
501859
|
sø26-09 2021
|
14:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
UHT
|
|
|
501917
|
sø26-09 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
501925
|
lø02-10 2021
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501924
|
lø02-10 2021
|
14:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
501922
|
sø03-10 2021
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
501920
|
sø03-10 2021
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501923
|
to07-10 2021
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501926
|
fr08-10 2021
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
501931
|
lø09-10 2021
|
14:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
501936
|
sø10-10 2021
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
501927
|
sø10-10 2021
|
14:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
501928
|
sø10-10 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501930
|
sø10-10 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
501921
|
on13-10 2021
|
18:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501971
|
lø16-10 2021
|
10:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501973
|
lø16-10 2021
|
14:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
501969
|
lø16-10 2021
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
501974
|
sø17-10 2021
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501970
|
sø17-10 2021
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
501972
|
sø17-10 2021
|
14:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
501844
|
to21-10 2021
|
20:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
501791
|
lø23-10 2021
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501787
|
sø24-10 2021
|
14:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
501976
|
fr29-10 2021
|
19:15
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
501977
|
lø30-10 2021
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
501980
|
sø31-10 2021
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
501975
|
sø31-10 2021
|
12:45
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
501978
|
sø31-10 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501979
|
sø31-10 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
501988
|
fr05-11 2021
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
501986
|
lø06-11 2021
|
13:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
501987
|
lø06-11 2021
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
501989
|
lø06-11 2021
|
16:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
501990
|
lø06-11 2021
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
501991
|
lø06-11 2021
|
16:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 rykker ned